Rusza wspólny projekt Google i Uniwersytetu Warszawskiego

Dzięki wspólnej inicjatywie Google i Uniwersytetu Warszawskiego powstanie nowy ośrodek – Digital Economy Lab, który będzie prowadzić działania mające na celu wzmocnienie wykorzystania nowych technologii w społeczeństwie i gospodarce. 

DELab jest ośrodkiem badawczym prowadzącym badania nad przemianami związanymi z rozwojem technologii informacyjno-komunikacyjnych i opracowującym gotowe rozwiązania w zakresie efektywnego wykorzystania nowych technologii w gospodarce i społeczeństwie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Zrzut ekranu 2014-04-07 o 10.53.41

W ciągu pierwszego roku funkcjonowania DELab będą realizowane dwa programy:

  •  [pullquote type=”right”]DELab powstał dzięki grantowi w wysokości 1 mln USD przekazanemu przez firmę Google.[/pullquote]inteligenta gospodarka – program poświęcony całościowemu wzmocnieniu wykorzystania nowych technologii w gospodarce. Jego celem jest wspieranie innowacyjności polskich firm oraz podnoszenie ich zdolności adaptacyjnych w warunkach globalnej konkurencji;
  • miejsca pracy i kompetencje przyszłości – program poświęcony przemianom, jakie pod wpływem rozwoju technologii zachodzą na rynku pracy.

Celem jest rozwijanie umiejętności i rozwiązań edukacyjnych potrzebnych do wykonywania zawodów przyszłości, a także identyfikowanie koniecznych reform strukturalnych i przemian instytucjonalnych oraz wspierania rozwoju polityk publicznych w tym zakresie.

Projekt jest wspólną inicjatywą Wydziału Nauk Ekonomicznych, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego. DELab powstał dzięki grantowi w wysokości 1 mln USD przekazanemu przez firmę Google.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry