Ruszył Spinacz.pl, serwis mikroblogowy od właścicieli Fotki.pl

Mikrobloging staje się w Polsce coraz popularniejszy. Potencjał ten dostrzegli również właściciele portalu Fotka.pl, którzy uruchomili właśnie serwis Spinacz.pl umożliwiający publikowanie krótkich wiadomości. Ma on ułatwiać również korzystanie z popularnych stron internetowych poprzez automatyczne informowanie o aktualizacjach.

spinacz-logoInternet znacząco zwiększył ilość osób, z którymi się kontaktujemy, jednak czas potrzebny na utrzymanie z nimi relacji pozostaje ciągle ten sam. Wyjściem z sytuacji jest więc pisanie i publikowanie tego co się u nas dzieje, a równocześnie “spinanie” takich zmian od naszych znajomych. Poza dzieleniem się ciekawymi informacjami, filmami, linkami czy zdjęciami znalezionymi w sieci, Spinacz.pl ułatwi również korzystanie z serwisów Fotka.pl oraz Emuzyka.pl – przekonuje Farida Saffarini, dyrektor marketingu firmy Fotka.pl sp. z o.o., właściciela serwisu Spinacz.pl.

Użytkownicy Spinacz.pl mogą obserwować swoje ulubione serwisy informacyjne i rozrywkowe, i dzięki temu być na bieżąco z najnowszymi artykułami. Na początku agreguje on aktywność z serwisów grupy Fotka.pl, docelowo będzie powiększał się o kolejne serwisy. Obecnie każdy użytkownik Fotka.pl, Swistak.pl czy Emuzyka.pl może skonfigurować Spinacza, aby ten automatycznie publikował aktywności z powyższych serwisów np. dodanie zdjęcia do profilu, czy zmianę statusu.

Jak zostaliśmy zapewnieni, właściciele Spinacza chcą rozpowszechniać ideę mikroblogowania nie tylko wśród pasjonatów internetu i nowych sposobów komunikowania. Naturalnym krokiem jest oczywiście wykorzystanie potencjału Grupy Fotka i jej użytkowników (7,8 mln unikalnych użytkowników w czerwcu według gemiusTraffic). Spinacz stawia sobie jednak za zadanie pozyskanie nowych użytkowników także z kręgu osób nie udzielających się dotychczas na serwisach Grupy i na portalach mikroblogowych.

Od Twittera, czy Blipa, Spinacz ma się odróżniać łatwością obsługi i nawigacji na stronie. Serwis ma stać się „centrum dowodzenia” dla innych projektów – przede wszystkim dzięki wykorzystaniu rozwiązania Open ID. Po zalogowaniu się na Spinacz.pl, będą mogli jednym kliknięciem przelogować się na swoje konto we wszystkich serwisach prowadzonych przez Fotka.pl.

Zadaliśmy również pytanie o największe naszym zdaniem wyzwanie mikroblogingu – zarabianie pieniędzy. Jak zostaliśmy poinformowani:

W miarę rozwoju serwisu chcemy się skupić na zarabianiu na informacjach w serwisie, korzystając z działalności i wiedzy użytkowników. Spinacz.pl wprowadzi strategię reklam na podstawie targetowania kontekstowego. Początkowo pojawią się reklamy w formie tekstowej, w planach są również reklamy graficzne.

W najbliższej przyszłości serwis skupi się na dodawaniu nowych funkcjonalności dla użytkowników. Planowane jest wdrożenie wtyczek pozwalających na dodawanie treści z różnych aplikacji, telefonów komórkowych itp. Duży nacisk położony jest na interakcję między użytkownikami – możliwość komentowania i linkowania wpisów. Dodatkowo:

Rozwój połączeń między serwisami jest kwestią niedalekiej przyszłości, przewidujemy również, że różne serwisy mikroblogowe będą musiały rozpocząć współpracę między sobą.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry