Ruszyło Monetto.pl – serwis pożyczek społecznościowych

Od 20 marca użytkownicy Internetu mogą pożyczać między sobą pieniądze bez pośrednictwa banku. Umożliwia to Monetto.pl, które zgodnie z zapowiedziami twórców ma być największym i najbezpieczniejszym serwisem typu social lending w Polsce.
– Social lending to pożyczki z ludzką twarzą – mówi Łukasz Banach Prezes Zarządu spółki Prender, twórcy Monetto.pl. Decyzje o udzieleniu pożyczki i warunkach spłaty podejmują tu sami internauci. Wyeliminowanie banku oznacza dla nich niższe oprocentowanie pożyczek oraz wyższe zyski  z inwestycji.

Twórcy serwisu chcą by Monetto.pl stało się największym serwisem social lending w Polsce. – Będziemy finansowym odpowiednikiem Allegro – zapowiada Łukasz Banach. Szanse na osiągnięcie celu zwiększa doświadczenie inwestora, którym jest fundusz IIF Group. Jego kadra stoi za sukcesami takich marek IT i finansowych jak ComArch, Inteligo, czy MojeRachunki. – Przed nami zadanie przekonania Polaków do tego sposobu pożyczania i inwestowania – mówi Banach. Prognozy są obiecujące. Według Instytutu Gartnera, w 2010 roku social lending zabierze sektorowi bankowemu aż 10 proc. rynku kredytowego i pożyczkowego.

Siłę Monetto.pl wzmacniają ponadto jego liczni partnerzy. Serwis zawarł współpracę z mBankiem, czy serwisem Nasza-klasa.pl. mBank dostarcza know how potrzebny do rozliczeń pomiędzy użytkownikami serwisu. Nasza-klasa.pl ma natomiast pomóc w dotarciu do potencjalnych użytkowników.

Monetto.pl zwraca szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Dlatego każdy użytkownik przechodzi dwustopniową procedurę weryfikacji tożsamości. Dodatkowo potencjalni pożyczkobiorcy sprawdzani są pod kątem sytuacji finansowej. W tym celu Monetto.pl współpracuje z Krajowym Rejestrem Długów, InfoMonitorem Biurem Informacji Gospodarczej oraz firmą windykacyjną Kaczmarski Inkasso. – Procedury zostały skonstruowane tak, by pogodzić wygodę weryfikowanego użytkownika z wymogami bezpieczeństwa. Chcemy by poziom niespłaconych pożyczek na Monetto.pl był podobny jak w przypadku serwisów zagranicznych – wyjaśnia Banach. W 2007 r. na brytyjskiej Zopie nie spłacono jedynie 0,1 % pożyczek.

W tym celu Monetto.pl wraz ze swoim partnerem, firmą BRE Ubezpieczenia, wprowadziło opcjonalne ubezpieczenia pożyczkobiorcy od utraty życia i zdrowia. Dodatkowo tuż po pierwszych transakcjach na serwisie zaprezentowane zostanie rewolucyjne rozwiązanie w zakresie gwarancji pożyczek udzielanych przez inwestorów.

Siłą Monetto.pl ma być także niezwykle rozbudowana społeczność i narzędzia komunikacyjne oraz szereg funkcjonalności i usług dodatkowych oferowanych także we współpracy z partnerami.

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Online #16
02.03.2021
Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry