Rynek przeglądarek – czerwiec 2010

Opublikowano: 5 lipca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Udział w globalnym rynku przeglądarek internetowych zyskał Microsoft – również, niespodziewanie, Internet Explorer w wersji 6. Prezentujemy statystyki wykorzystania przeglądarek w czerwcu 2010.

Rynek przeglądarek - czerwiec 2010 1

Pomiędzy majem a czerwcem Internet Explorer zyskał 0,57 proc., stanowiąc pierwszy wybór dla 60,32 proc. internautów. To lekka zmiana – od wielu miesięcy obserwowaliśmy bowiem spadek udziałów aplikacji. Na to by z pewnością napisać, że to zmiana trendu, a nie chwilowa korekta należy jednak poczekać do kolejnych statystyk.

Warto również wspomnieć, że Microsoft prowadzi – również w Polsce – bardzo intensywną kampanię reklamową Internet Explorera w wersji 8. IE8 jest najszybciej zyskującą użytkowników aplikacją w rodzinie korporacji z Redmond – nie zapewnia to jednak wysokiego wzrostu udziału Microsoftu w całości rynku. Co ciekawe, 0,01 proc. zyskała również IE6, przeglądarka o złej reputacji, z którą „walczyć” próbuje część wydawców internetowych blokując jej użytkownikom możliwość dostępu do ich stron.

Rynek przeglądarek - czerwiec 2010 2

Wśród innych przeglądarek nie ma wielkich roszad. Firefox i Opera straciły jednak kilka procent (odpowiednio 2,1 i 6,6 proc.) w porównaniu do maja. Zyskały Chrome oraz Safari (odpowiednio 2,8 i 1,7 proc.).

Rynek przeglądarek - czerwiec 2010 3

Źródło: Net Applications, ars-technica.com

Dawid ZarazińskiRynek przeglądarek – czerwiec 2010

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.