Rzeczoznawcy domen .ASIA pilnie poszukiwani

Uważasz, że jesteś mistrzem wyceny domen? Lubisz szacować, typować i oceniać wartości różnych adresów internetowych? Teraz dzięki konkursowi zorganizowanemu przez DotAsia.org możesz zweryfikować swoje umiejętności na tym polu, a dodatkowo wygrać, bagatelka, 10 tysięcy dolarów.
Wydawać się mogło, że emocje związane z domenami .asia przygasły wraz z rozpoczęciem 26 marca br. fazy „Go Live”. Od dwóch miesięcy azjatyckie nazwy można rejestrować na standardowych zasadach – czyli „kto pierwszy ten lepszy”. DotAsia.org nie lubi jednak zasypywać gruszek w popiele i chce znów zaistnieć w świadomości internautów. 26 maja rozpoczyna się nowa akcja o nazwie „Hot or Not”, która polega na przewidywaniu wyników licytacji domen .asia z fazy Landrush. Założeniem zabawy, w której może wziąć udział każdy internauta, jest wytypowanie nazw, które mają szansę osiągnąć najwyższe ceny oraz wskazanie tych kwot.

– Dzięki konkursowi, wiele osób interesujących się rynkiem domen, będzie mogło zweryfikować swoje umiejętności szacowania wartości nazw adresów internetowych – stwierdza Katarzyna Gruszecka z 2BE.PL (http://www.2be.pl), jednej z niewielu polskich firm umożliwiających swoim klientom rejestrację domen .asia. – Prawdopodobnie przy okazji zabawy zorganizowanej przez DotAsia, potwierdzeniu ulegnie też prozaiczny fakt, że domena jest warta tak naprawdę tyle, ile ktoś jest gotów za nią zapłacić. Podczas licytacji domen .asia zdarzyć się może, że to właśnie domeny, których nikt nie wyceniłby na jakąś zawrotną kwotę, osiągną całkiem niezłe rezultaty – dodaje.

Rozpoczęcie konkursu planowane jest na ostatni tydzień maja. DotAsia.org zamierza przyznać 5 cotygodniowych nagród, o łącznej sumie 15 000 USD, oraz nagrodę główną w wysokości 10 000 USD, która zostanie wręczona wraz z końcem aukcji z fazy Landrush, na początku sierpnia br. Do zabawy zaproszony został również serwis Sedo, którego specjaliści każdego tygodnia będą szacować wartość 10 wybranych domen. Uczestnicy będą mogli wziąć pod uwagę ich kalkulacje lub po prostu obstawić własne typy.

W „Hot or Not” udział wziąć mogą wszyscy internauci, którzy zarejestrują się na stronie www.think.asia. Tam też publikowane będą listy domen do wyceny oraz wyniki z poszczególnych tygodni trwania zabawy.

– Jeśli podczas trwania tego konkursu kilka aukcji zakończy się osiągnięciem wysokich kwot, z pewnością przełoży się to na wzrost zainteresowania domenami .asia, a w rezultacie na zwiększenie ilości rejestracji. Wysokie transakcje azjatyckich adresów będą dla wielu osób potwierdzeniem opłacalności inwestowania w te domeny i szansy na zyski w przyszłości w przypadku ich ewentualnej odsprzedaży – ocenia Katarzyna Gruszecka.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top