S.P.A.M. Eksperyment

Pięćdziesięciu ochotników z całego świata weźmie udział w eksperymencie McAfee i przez 30 dni będzie otrzymywać spam.
Firma McAfee poinformowała o zainicjowaniu globalnego doświadczenia pod hasłem „S.P.A.M” (Spammed Persistently All Month – otrzymywanie spamu przez cały miesiąc).

Przez 30 dni uczestnicy reprezentujący różne grupy zawodowe i społeczne, m.in. osoby zajmujące się domem, przedstawiciele władz, studenci i emeryci, będą surfować w Internecie, dokonywać zakupów online oraz rejestrować swój udział w promocjach.  Ochotnicy otrzymali uprzednio sprawdzone laptopy, pozbawione ochrony antyspamowej oraz nowy adres e-mail. Począwszy od dziś będą opisywać swoje doświadczenia na blogach dostępnych pod adresem www.mcafeespamexperiment.com.

Badanie ma na celu ukazanie groźnych efektów spamu oraz podkreślenie związku między spamem i przestępczością komputerową. „Spam to nie tylko uciążliwość. To narzędzie używane przez cyberprzestępców do kradzieży danych osobowych i biznesowych”  – powiedział Christopher Bolin, dyrektor ds. technicznych w firmie McAfee. „Oszuści stają się coraz bardziej biegli w pisaniu e-maili w językach lokalnych, przez co internauci mają coraz większe problemy z odróżnieniem spamu od pozostałej korespondencji.  Użytkownicy muszą być świadomi zagrożeń związanych z brakiem zabezpieczeń w swoich komputerach”.

S.P.A.M. Eksperyment 1

Cyberprzestępcy wykorzystują spam do przejmowania kontroli nad milionami niechronionych komputerów na całym świecie. Niepożądane wiadomości e-mail zachęcają osoby w pracy lub w domu do przekazywania przestępcom informacji poufnych lub nawet pieniędzy. „Nie można pokonać przestępczości komputerowej bez rozwiązania problemów związanych ze spamem” -stwierdził Dave DeWalt, dyrektor generalny firmy McAfee. – „Firma McAfee jest jedną z głównych instytucji zwalczających przestępczość komputerową i spam. Eksperyment ma na celu uwrażliwienie użytkowników na ten problem poprzez pokazanie, że 30 dniowa spamowa dieta jest zła dla Internetowego zdrowia”.

Uczestnicy eksperymentu „S.P.A.M” pochodzą z dziesięciu krajów w różnych częściach świata, m.in. z Australii, Brazylii, Francji, Niemiec, Włoch, Meksyku, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

www.mcafeespamexperiment.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top