Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Samsung zaprezentował swoje nowości sprzętowe. Najważniejszą jest następca Galaxy Note, urządzenia stanowiącego hybrydę smartfonu i tabletu. Pokazano również połączenie smartfona i aparatu fotograficznego.

Zadanie stojące przed Galaxy Note II nie należy do najprostszych. Poprzednik sprzedał się świetnie – milion sztuk znalazło nabywców w dwa miesiące, dziś to ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy. Czym o klientów powalczyć ma nowa edycja urządzenia?

Galaxy Note II jest przede wszystkim jeszcze większy niż poprzednik – ekran Super AMOLED z 5,3 wzrósł do 5,5 cala (rozdzielczość: 1280 x 720 pikseli). Urządzenie zasilane jest czterordzieniowym procesorem Exynos (1,6GHz) i działa pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean. Note II wyposażony jest w 16, 32 lub 64 GB przestrzeni i 2 GB pamięci RAM. Do telefonu dołączony jest rysik.

Samsung nie podał konkretnej daty premiery urządzenia, ale wiadomo, że Galaxy Note II pojawi się na rynku w październiku. Producent nie kryje również, że wzornictwo telefonu nawiązuje do zaprezentowanej wcześniej w tym roku linii Galaxy S III.

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 1

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 2

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 3

Równie ciekawie prezentuje się pierwszy zaprezentowany telefon działający w oparciu o system Windows Phone 8: Ativ S. Ma 4,8-calowy ekran Super AMOLED, 15GHz dwurdzeniowy procesor, dwie kamery (8 i 1,9-megapikselowe), 1GB pamięci RAM i 15 lub 32GB przestrzeni na dane.

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 4

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 5

Samsung zaprezentował również tablet Ativ Tab, napędzany Windowsem RT. 10,1-calowy ekran ma rozdzielczość 1366 x 768, urządzenie to również 23 lub 64 GB na dane i 2 GB pamięci RAM. Obok łączności Wi-Fi i Bluetooth 4.0 zamontowano port USB 2.0 oraz moduł NFC.

Na tablecie znajdzie się m.in. pakiet Office 2013 oraz 7 GB powierzchni w usłudze SkyDrive. Podobnie jak smartfony zadebiutować ma w październiku. Cena urządzenia nie została podana.

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 6

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 7

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 8

Inną, równie ciekawą, zaprezentowaną wczoraj nowością jest Galaxy Camera – kompaktowy aparat fotograficzny z zainstalowanym system Android Jelly Bean. Specyfikacja: 16,3 megapikseli, 21x optyczny zoom, 4,77-calowy ekran, łączność Wi-Fi i 3G lub 4G, 8 GB przestrzeni i slot na karty micro SD.

Na pokładzie aparatu znajdą się aplikacje do robienia i edytowania oraz dzielenia się zdjęciami. Będzie można również wgrywać dodatkowe oprogramowanie. Aparat pojawi się na rynku w październiku.

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 9

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 10

Samsung prezentuje nowości i stawia na hybrydy 11

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top