Samsung przystąpił do Linux Foundation

Opublikowano: 6 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Samsung przyłączył się do Linux Foundation, organizacji zajmującej się rozwojem wolnego oprogramowania w ramach systemu operacyjnego Linux.

Samsung przystąpił do Linux Foundation 1Koreański producent przekazał w związku z wstąpieniem do Linux Foundations 500 tys. dolarów licząc na miejsce w zarządzie tej organizacji non-profit. Zainteresowanie wspieraniem wolnego oprogramowania związane jest używaniem Linuxa w wielu urządzeniach Samsunga, podstawowym zaś powodem jest współpraca z Intelem przy rozwoju Tizen, nowej platformy linuksowej dla urządzeń mobilnych.

Aktywne włączenie się w działanie Linux Foundation będzie dawało koreańskiemu producentowi większe możliwości wpływania na rozwój jądra systemu Tizen, który może stać się alternatywą dla Androida, również opartego na linuksowych rozwiązaniach.

Krok Samsunga jest podobny w założeniu do wspomnianych przez nas jakiś czas temu prac Microsoftu. W przypadku Samsunga istnieje jednak szansa, że będzie on pracował regularnie nad Tizenem i przyczyni się do stabilnego rozwoju wolnego oprogramowania, w szczególności związanego z urządzeniami przenośnymi.

Robert ZarychtaSamsung przystąpił do Linux Foundation

Podziel się!

O autorze

robert