Sedo sprzedała domeny za ponad 100 mln dolarów

Opublikowano: 10 lutego 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Sedo podsumowała swoje wyniki w 2010 roku. Poinformowała m.in., że pośredniczyła w sprzedaży domen o wartości nieco ponad 101 mln dolarów. Po raz pierwszy udało osiągnąć się dziewięciocyfrowy wynik.

Na dobry końcowy wynik bez wątpienia wpływ miała sprzedaż domeny Sex.com za 13 mln dolarów. Bez tej transakcji nie udałoby się pokonać wyniku z poprzedniego roku – w 2009 sprzedano bowiem domeny o łącznej wartości mniejszej o 2,5 mln dolarów. W minionym roku sprzedano w sumie ponad 18 mln nazw.

Sedo sprzedała domeny za ponad 100 mln dolarów 1

Najpopularniejszą gTLD pozostaje oczywiście .COM, odpowiedzialna za 76 proc. wszystkich transakcji na Sedo. Na drugim miejscu uplasowała się .NET z 11 proc. udziałem.

Najchętniej kupowaną krajową końcówką pozostała zaś niemiecka .DE. Na kolejnych miejscach znalazły się .EU oraz .CO.UK. W czwartym kwartale 2010 roku .DE stanowiła prawie połowę transakcji ccTLD, ale udział końcówki w rynku spadł w porównaniu do 2009 roku.

Pełny raport znaleźć można pod tym adresem (.pdf).

aznews.plSedo sprzedała domeny za ponad 100 mln dolarów

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.