Serwis kultura.wp.pl wzbogacony o Impresje

W serwisie kultura.wp.pl uruchomiono dodatkową zakładkę – Impresje, gdzie w znakomitej rozdzielczości prezentowane są obrazy mistrzów oraz notki o autorach.
„Projekt ma charakter edukacyjny, ale realizujemy go w niestandardowy sposób” – mówi Małgorzata Skrobecka, Koordynator Serwisów Kultura i Czat. „Prezentujemy obrazy z różnych muzeów świata, w których organizowane są wystawy. Obecnie wykorzystujemy np. prace z wystawy ‘Cztery Damy Światowego Impresjonizmu’ w Muzeum Sztuki we Frankfurcie i ‘Modigliani i jego czasy’ z muzeum w Madrycie.” – dodaje Małgorzata Skrobecka. Kliknięcie na aktywne linki w opisie obrazów i notce o autorze, umożliwia obejrzenie powiększonych obrazów.

Prezentowanym pracom towarzyszy rozbudowana informacja o ich autorach.
Galerie obrazów zmieniane są dwukrotnie w ciągu tygodnia, co daje możliwość gruntownego zapoznania się z archetypem światowego malarstwa.

Serwis kultura.wp.pl, w ramach którego uruchomiono Impresje, działa od września 2007. Można w niej znaleźć informacje o najciekawszych wydarzeniach z różnych dziedzin – od festiwali muzycznych, przez targi książki, po wernisaże, sylwetki twórców i przewodniki po miastach.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top