Serwisy biznesowe WP coraz lepsze

Pierwsze półrocze bieżącego roku przyniosło wzrost niemal wszystkich istotnych wskaźników w serwisach biznesowych Wirtualnej Polski. W odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody z e-commerce wzrosły o 53%. Sam Pasaż Finansowy, jako jeden z elementów e-finansów WP, wygenerował przychody wyższe o 77% w porównaniu z pierwszym półroczem ubiegłego roku. E-finanse zaś jako całość (Pasaż Finansowy i inne aktywności, w tym serwis przetargi.wp.pl) zanotowały wzrost 85-procentowy!

„To prawdziwy sukces, biorąc pod uwagę zmiany, jakie towarzyszą funkcjonowaniu Wirtualnej Polski na rynku w ostatnich miesiącach. Wzrost przychodów generowanych przez serwis Zakupy to aż 122%, zaś serwis Turystyka – 100% . Podwoiła się liczba użytkowników dokonujących zakupów online za pośrednictwem WP – podkreśla Adam Kozielewicz, Kierownik Działu Serwisów Biznesowych – Wpływ na te zmiany ma przede wszystkim konsekwentna polityka portalu budującego platformę e-biznesową, natychmiastowa reakcja na zmiany zachodzące na rynku finansowym i zaufanie partnerów do WP . Rośnie tym samym liczba naszych partnerów i użytkowników usług. Platformy zakupowe WP odwiedza miesięcznie około 1,3 miliona Internautów.”

Liczba unikalnych użytkowników sięgających na strony finansowe i biznesowe Wirtualnej Polski w pierwszym półroczu tego roku jest o 75% wyższa niż w analogicznym okresie roku 2003. O jedną piątą zwiększyła się zaś liczba partnerów portalu.

„Poprzez Pasaż Finansowy użytkownicy zyskali możliwość korzystania on-line z ofert finansowych niedostępnych dotychczas w Internecie w tak szerokim zakresie – mówi Kozielewicz – To specyficzna platforma, dzięki której klienci wybierają interesujący produkt, czy usługę, porównują te istniejące na rynku i zawierają korzystne transakcje. Wszystko z oszczędnością czasu i z niewątpliwym zyskiem dla Internauty, nie brak nam bowiem atrakcyjnych promocji, czy ciekawych ofert, bądź zniżek oferowanych przez naszych partnerów właśnie z myślą o korzystających z WP.”

W chwili obecnej Pasaż Finansowy jest jedną z największych w Polsce platformą finansowego pośrednictwa internetowego. Tylko w tym roku z jego usług skorzystało ponad 16 tysięcy użytkowników. W chwili obecnej w Pasażu Finansowym jest ponad 20 instytucji finansowych, 85 produktów.

http://www.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top