Sex.com sprzedana! Za 13 mln dolarów

13 mln dolarów. Tyle za domenę Sex.com zapłacić chce firma Clover Holdings Limited. Transakcja musi zostać jeszcze zatwierdzona przez sąd.

Przypomnijmy, że dotychczasowy właściciel Sex.com, firma Escom, nabyła domenę w 2006 roku za ok. 14 mln dolarów. W związku z bankructwem firmy, jej majątek – w tym domenę i kilka powiązanych znaków handlowych – wystawiono na sprzedaż. Po licznych perypetiach i nieporozumieniach związanych z planowaną aukcją, udało się w końcu znaleźć kupca. Okazała się nią firma Clover Holdings Limited, która wyraziła wolę zapłacenia 13 mln dolarów za najsłynniejszą domenę świata – była to najwyższa propozycja spośród 12 zgłoszonych.

Sex.com sprzedana! Za 13 mln dolarów 1Clover jest firmą owianą tajemnicą. Siedziba spółki znajduje się na Karaibach, a adres mejlowy kończy się na „@hushmail.com” – prawdziwy adres został więc ukryty. Niewykluczone, że jest to tylko pośrednik dla innego dużego gracza.

Negocjacje w sprawie sprzedaży Sex.com prowadzone były przez firmę Sedo. Oferty kupna zbierane były od lipca.

Ponieważ sprzedaż domeny jest częścią procesu upadłościowego, transakcję musi zatwierdzić sąd. Bardzo prawdopodobne, że stanie się to 27 października, na kolejnym posiedzeniu sądu.

Sex.com jest, można powiedzieć, domeną z przeszłością. Ktoś może powiedzieć, że przynosi pecha. Czy dla Clover Holdings Limited okaże się szczęśliwa? Czy firma nie przepłaciła? A może zaoferowała za domenę za mało? Jakie jest Państwa zdanie?

Źródło: TheRegister

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top