Shoper Storefront: sklep bez kodowania

Shoper Storefront to nowa polska technologia do kompleksowego budowania sklepów internetowych metodą no-code. Rozwiązanie to nie tylko nowa warstwa wizualna stron, ale też mechanizmy działania e-sklepów i dostosowanie do zasad UX.

Shoper Storefront domyślnie dla nowych klientów

Shoper dostawca e-commerce w modelu SaaS. Notowana na głównym parkiecie warszawskiej giełdy spółka rozpoczyna udostępnianie klientom Shoper Storefront, czyli systemu, który umożliwi jeszcze prostsze i efektywniejsze budowanie sklepów online. Rozwiązanie zapowiedziane zostało oficjalnie pod koniec października 2023, podczas Targów eHandlu, a testy na ograniczonej grupie sprzedawców trwały od stycznia br. Dotychczasowi użytkownicy Shoper w najbliższych miesiącach uzyskają dostęp do ulepszonych funkcji w swoim panelu klienta. Dla nowych sprzedawców technologia będzie domyślnym rozwiązaniem.

Shoper Storefront pozwoli naszym sprzedawcom na budowanie sklepów internetowych za pomocą najbardziej zaawansowanych technologii, jednak bez potrzeby ich znajomości. Najważniejsze funkcjonalności ukryliśmy pod postacią kafelków, które użytkownik wykorzystuje według indywidualnych potrzeb. System działa w oparciu o moduły, które można wykorzystywać na zasadzie drag&drop. Wystarczy ułożyć je we własnym, unikalnym układzie, aby móc zacząć korzystać z ich opcji – mówi Adrian Słowik, Head of Product Development, Shoper.

Shoper Storefront

Nowe możliwości dla sprzedawców

Storefront od Shoper to narzędzie, które umożliwia budowę i personalizację sklepu internetowego bez konieczności programowania. Oferuje aktualnie ponad 90 modułów drag&drop do zmiany wyglądu sklepu razem z możliwością podglądu na żywo (a ich liczba ma rosnąć). Do tego elastyczne układy dostosowane do różnych urządzeń oraz optymalizację prędkości i wydajności strony, co poprawiać ma wyniki SEO i konwersję. Ulepszony koszyk zakupowy wspiera przepływ ruchu w sklepie internetowym i poprawia doświadczenia zakupowe. Dzięki dokumentacji technicznej oraz instrukcjom, użytkownicy, ale także partnerzy technologiczni będą mieli więcej możliwości kreatywnej pracy nad zaawansowanymi modyfikacjami.

Storefront pozwala na samodzielne tworzenie unikalnych designów, zarządzanie wyglądem sklepu w jednym edytorze wizualnym Shoper Visual Editor oraz zachowanie atrakcyjności i użyteczności witryny na różnych urządzeniach. Przygotowania nowej technologii poparliśmy dokładną analizą rynku i oczekiwań użytkowników. Tak, by nie tylko kwestie wizualne, ale przede wszystkim technologiczne, jednoznacznie przemawiały za naszym Storefrontem. Co więcej, Storefront pozwoli naszym partnerom jeszcze szybciej i jeszcze prościej tworzyć nowe moduły i integracje, zaspokajając potrzeby rynku – dodaje Adrian Słowik.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top