SIMPLE-SYSTEM V w Budownictwie

Opublikowano: 27 grudnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

SIMPLE Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, wdrażająca oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP, podpisała umowę z firmą Dan-Pol Sp. J. z Tychów. Umowa obejmuje zakup i wdrożenie oprogramowania SIMPLE-SYSTEM V.

Firma Dan-Pol działa na rynku już od 1994r. świadcząc usługi budowlane dla wielu znanych instytucji i przedsiębiorstw oraz prywatnych inwestorów. Specjalizacja Dan-Polu to prace związane z termomodernizacją budynków.

Dotychczas wykorzystywany przez Dan-Pol system informatyczny przestał spełniać wymagania dynamicznie rozwijającej się firmy. W systemie konieczne było każdorazowe ręczne zestawianie i sumowanie poszczególnych dokumentów. Kadra menadżerska nie posiadała również wystarczającej ilości informacji, pozwalających na optymalne zarządzanie przedsiębiorstwem. Informacje były fragmentaryczne i ręcznie przenoszone pomiędzy systemami informatycznymi, co obniżało ich wiarygodność. Sytuacja taka wpływała na brak zdolności do podejmowania szybkich decyzji oraz odpowiedniego reagowania na zmieniające się wymagania rynku.

Na podstawie wniosków z wykonanej analizy Zarząd Dan-Pol Sp. J. podjął decyzję o zakupie i wdrożeniu zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP. Wybór padł na SIMPLE oraz program SIMPLE-SYSTEM V.

Celem wdrożenia SIMPLE-SYSTEM V w firmie Dan-Pol jest wprowadzenie systemu wspomagającego procesy zarządzania przedsiębiorstwem w zakresie obrotu towarowego oraz rozliczania należności.
Takie rozwiązanie pozwoli na efektywne nadzorowanie i monitorowanie kontraktów oraz przyśpieszy pracochłonny proces rozliczania ich kosztów. Dostarczy także kadrze zarządzającej przedsiębiorstwem informacji dotyczących bieżącego stanu rozliczeń z kontrahentami i stanu środków pieniężnych, jakimi dysponuje firma.

Następnym krokiem, po uzyskaniu efektów z wdrożenia SIMPLE-SYSTEM V, będzie wdrożenie systemu klasy CRM zintegrowanego z nowym systemem. Takie rozwiązanie pozwoli na wsparcie działalności przedsiębiorstwa pod kątem pełniejszej obsługi aktualnych klientów, jak również pod kątem pozyskania nowych klientów.
Zarząd Dan-Pol Sp. J. stara się o częściowy zwrot kosztów wdrożenia z funduszy PHARE 2000, w ramach programu Innowacje i Technologie dla Rozwoju Przedsiębiorstw.

Firma SIMPLE jest akredytowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do świadczenia usług w ramach tego programu.

http://www.simple.com.pl

Sylwester KozakSIMPLE-SYSTEM V w Budownictwie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.