Skuteczny marketing internetowy firm z branży beauty & wellness

Właśnie rozpoczynasz działalność i nie wiesz jak wypromować swój salon? A może prowadzisz swój biznes od dawna i chcesz zacząć rozwijać go w Internecie? Zobacz, co jest najbardziej istotne w tej branży i co pozwoli uzyskać ci jak największą liczbę lojalnych klientów oraz dodatkowy zysk.

Strona internetowa

W dzisiejszych czasach strona internetowa jest bardzo istotna, ponieważ informacji o usługach najczęściej szuka się w sieci. To tutaj użytkownicy porównują ceny, szukają opinii o salonach. Strona internetowa powinna być czytelna, przejrzysta, umożliwiać łatwy dostęp do informacji, takich jak nr telefonu, adres czy rezerwacja online.

Pozycjonowanie strony

Pozycjonowanie strony (SEO) jest dzisiaj niezwykle ważne, dlatego że większość osób wyszukuje informacje za pomocą fraz kluczowych, wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Na czym ono polega? Na tym, aby nasza strona znalazła się w niej jak najwyżej. „Prowadzimy serwis dla salonów, który pozycjonuje się bardzo wysoko. Jest to praca wymagająca czasu, którego właścicielom salonów często jest po prostu brak. Salony, które posiadają u nas wizytówkę znajdują się wyżej w wynikach wyszukiwania. To skuteczny sposób na to, aby zaistnieć w Internecie” – wypowiada się Przemysław Jurek, współwłaściciel serwisu LadyTime.pl.

Portale społecznościowe

145Warto zaistnieć na portalach społecznościowych, głównie na facebooku. To świetny sposób na utrzymywanie relacji z klientami, w dodatku jest zupełnie darmowy! Jeśli zakładamy fanpage salonu musimy prowadzić go regularnie i zainteresować czytelników wartościowymi treściami. Jeżeli sami nie mamy na to czasu, warto zatrudnić osobę, która będzie odpowiadała za nasz profil. Na facebooku powinniśmy informować klientów o nowościach, promocjach, zmianach w salonie, ale również wrzucać ciekawe treści dotyczące naszej branży. Warto zachęcać internautów do dyskusji. Liczą się również zdjęcia, dzięki którym nasz post wyróżni się spośród innych. Zadbajmy o to, aby były atrakcyjne i dobre jakościowo. Warto również założyć profil na innych portalach społecznościowych, takich jak Twitter, Pinterest czy Google +. „Aktywność na portalach społecznościowych często przekłada się na ilość klientów i dodatkowe zyski” – mówi Katarzyna Albrycht, specjalista ds. mediów społecznościowych w LadyTime.pl.

Załóż bloga

Prowadząc salon kosmetyczny, fryzjerski czy gabinet medycyny estetycznej możemy zainteresować klientów ciekawą treścią, która dotyczy tego, czym się zajmujemy. Dobrym pomysłem jest założenie bloga, dzięki któremu zyskamy wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, a także użytkowników, którzy będą wracali na naszą stronę. Treści powinny być przydatne dla czytelników. Jeśli prowadzimy salon kosmetyczny, możemy pisać o domowej pielęgnacji, jeśli fryzjerski, o najmodniejszych uczesaniach sezonu. Dobrym pomysłem jest opisywanie zabiegów wykonywanych w salonie i ich rezultatów, czym zachęcimy czytelników do jego odwiedzenia.

Warto poświęcić czas i pieniądze na promowanie biznesu w Internecie. Z tego medium korzysta coraz więcej osób w różnym wieku. Dzisiaj jest to niezwykle ważne, jeśli chcemy zyskiwać nowych i lojalnych klientów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top