SkyDrive już dla Androida

Chmura Microsoftu, SkyDrive, w końcu dostępna jest w formie aplikacji na Androida.  Niestety na razie tylko z podstawowymi funkcjami.

SkyDrive już dla Androida 1Od dawna użytkownicy mobilnych urządzeń z systemem Android oczekiwali stworzenia dedykowanej wersji usługi dysku w chmurze SkyDrive od firmy Microsoft. Jak dotychczas, firma dążyła do mocnego zintegrowania swojej usługi z systemami Windows 8, Windows Phone. Oczekiwania użytkowników zostały wynagrodzone i od dziś istnieje możliwość korzystania z usługi na Androidzie.

Aplikacja posiada na razie wyłącznie podstawowe funkcje. Zalicza się do nich możliwość zarządzania plikami, tj. tworzenia folderów, kasowania plików, kopiowania linków publicznych z możliwością ustawienia parametrów edycji, wgrywanie i pobieranie plików. Nie ma przy tym możliwości przenoszenia plików pomiędzy danymi folderami. Usługa stworzona dla Androida umożliwia dzielenie się plikami, ale zdjęcia zrobione za pomocą urządzeń mobilnych nie mogą być automatycznie zgrywane po ich wykonaniu.

Nowa aplikacja przeznaczona jest do pracy głównie z Androidem w wersji 4.0, ale będzie ona również w pełni funkcjonalna z systemem Android 2.3 i wyższym, jak informuje na swoim blogu Microsoft.

Firma Microsoft zapowiada, że w przyszłości będzie dodawała nowe funkcje do aplikacji.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top