Skype i Nokia nawiązują współpracę

Skype i Nokia ogłosiły dziś rozpoczęcie współpracy, której celem jest zapewnienie użytkownikom urządzeń mobilnych Nokia dostępu do najnowocześniejszych internetowych technologii komunikacyjnych. Warunki współpracy przewidują zintegrowanie Skype’a z urządzeniami Nokia, poczynając od Nokia NSeries. Flagowy model Nokia N97 będzie pierwszym urządzeniem, w którym od trzeciego kwartału 2009 r. fabrycznie instalowany będzie Skype.

Skype będzie zintegrowany z książką adresową Nokii N97, umożliwiając korzystanie z funkcji presence – wyświetlanie użytkowników dostępnych online – jak również z funkcji rozmów tekstowych. Na całym świecie użytkownicy Nokii N97 będą w stanie korzystać z sieci 3G i WiFi w celu łatwego wykonywania i odbierania połączeń głosowych w sieci Skype, a także realizowania niedrogich połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi za pomocą Skype’a.

„Rozpowszechnianie dostępu do Skype’a poprzez urządzenia przenośne jest kluczowym elementem naszej wizji 'pozwólmy światu rozmawiać’ ”, oświadczył Scott Durchslag, COO Skype’a.

n97_dark_06_skype-1

„Ścisła współpraca z Nokią w zakresie fabrycznej instalacji i integracji oprogramowania Skype z urządzeniami Nokia będzie korzystna dla wielu klientów Nokii, którzy i tak korzystają już ze Skype’a – teraz dostęp do niego będzie dużo łatwiejszy dzięki urządzeniom przenośnym. Ruch ten przyciągnie także nowych klientów do sieci Skype w postaci osób preferujących stosowany przez Nokię system Symbian S60”, powiedział Jose-Luis Martinez, wiceprezes Nokia Nseries.

„Skype posiada ponad 400 milionów użytkowników na całym świecie, tak więc zintegrowanie go z urządzeniami Nokia stanowi ważny krok naprzód w stronę przeniesienia najnowocześniejszych technologii internetowo-telekomunikacyjnych z komputerów typu desktop na najbardziej zaawansowany komputer przenośny świata”, dodał Martinez.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top