Skype i Nokia nawiązują współpracę

Skype i Nokia ogłosiły dziś rozpoczęcie współpracy, której celem jest zapewnienie użytkownikom urządzeń mobilnych Nokia dostępu do najnowocześniejszych internetowych technologii komunikacyjnych. Warunki współpracy przewidują zintegrowanie Skype’a z urządzeniami Nokia, poczynając od Nokia NSeries. Flagowy model Nokia N97 będzie pierwszym urządzeniem, w którym od trzeciego kwartału 2009 r. fabrycznie instalowany będzie Skype.

Skype będzie zintegrowany z książką adresową Nokii N97, umożliwiając korzystanie z funkcji presence – wyświetlanie użytkowników dostępnych online – jak również z funkcji rozmów tekstowych. Na całym świecie użytkownicy Nokii N97 będą w stanie korzystać z sieci 3G i WiFi w celu łatwego wykonywania i odbierania połączeń głosowych w sieci Skype, a także realizowania niedrogich połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi za pomocą Skype’a.

„Rozpowszechnianie dostępu do Skype’a poprzez urządzenia przenośne jest kluczowym elementem naszej wizji ‘pozwólmy światu rozmawiać’ ”, oświadczył Scott Durchslag, COO Skype’a.

n97_dark_06_skype-1

„Ścisła współpraca z Nokią w zakresie fabrycznej instalacji i integracji oprogramowania Skype z urządzeniami Nokia będzie korzystna dla wielu klientów Nokii, którzy i tak korzystają już ze Skype’a – teraz dostęp do niego będzie dużo łatwiejszy dzięki urządzeniom przenośnym. Ruch ten przyciągnie także nowych klientów do sieci Skype w postaci osób preferujących stosowany przez Nokię system Symbian S60”, powiedział Jose-Luis Martinez, wiceprezes Nokia Nseries.

„Skype posiada ponad 400 milionów użytkowników na całym świecie, tak więc zintegrowanie go z urządzeniami Nokia stanowi ważny krok naprzód w stronę przeniesienia najnowocześniejszych technologii internetowo-telekomunikacyjnych z komputerów typu desktop na najbardziej zaawansowany komputer przenośny świata”, dodał Martinez.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry