Spik – nowy komunikator od WP oficjalnie

Opublikowano: 11 października 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Spik - nowy komunikator od WP oficjalnie 1Wirtualna Polska wprowadza nowy komunikator. Spik nie tylko przejmuje wszelkie funkcjonalności wpkontaktu, ale przede wszystkim poszerza ich wachlarz

o niezawodnie działające rozmowy głosowe (komputer – komputer). Messenger tworzony jest wspólnie z użytkownikami. Wersję beta komunikatora testują Internauci, rozsyłając przez sieć specjalne zaproszenia zachęcające do instalacji Spika i analizy jego funkcjonalności.

'SPIK powstał na bazie naszych doświadczeń zebranych przy rozwoju wpkontaktu – mówi Bartosz Borkowski, kierownik zespołu programistów WP – Nowy komunikator wraz z nami testowali i tworzyli użytkownicy. Dzięki ich obserwacjom, uwagom i podpowiedziom zdecydowaliśmy się m.in. na wprowadzenie dwóch trybów; uproszczonego – dla początkujących internautów, z podstawowym zestawem opcji i oszczędnym interfejsem oraz zaawansowanego – dla sieciowych 'wyjadaczy'. Ta ostatnia wersja gwarantuje dowolną konfigurację Spika i bez wątpienia zadowoli ceniących indywidualizm miłośników nowych technologii. Uwagi internautów pozwoliły nam też maksymalnie zoptymalizować korzystanie z rozmów głosowych.'

Darmowe rozmowy głosowe, które wprowadza Spik, działają praktycznie w każdych warunkach sieciowych, mogą być prowadzone między komputerami znajdującymi się za NATem lub firewallem. To istotny wyróżnik gwarantujący nieograniczony wręcz dostęp do usługi. Dzięki temu, że minimalne wymagane pasmo do przesłania głosu w jedną stronę to tylko 2 KB/s, nawet na słabych łączach jakość rozmowy za pośrednictwem Spika jest zadowalająca.

Spik umożliwia komunikację z innymi messengerami. Użytkownik może w prosty sposób aktywować swoje konto GG, importując jednocześnie listę kontaktów oraz korzystać z konta, które posiada na ICQ. Podstawowym medium komunikacyjnym pozostaje otwarty protokół Jabbera, który WP stosuje z powodzeniem od lat, a który korzystającym ze Spika umożliwia nieskrępowane rozmowy z posiadaczami dowolnego programu IM opartego na tej otwartej sieci.

'Obecnie komunikator oraz serwis WWW dostępne są wyłącznie na zaproszenia. W ten sposób chcemy zachęcić do testowania głównie osoby z dużym zapałem, dobrze orientujące się w tematyce Instant Messaging. – dodaje Andrzej Kiesz, koordynator prac nad rozwojem Spika – Użytkownicy zgłaszający nam propozycje rozbudowy lub informacje o błędach wezmą udział w konkursie. Najaktywniejsi mogą liczyć na nagrody. Nie ukrywamy, że najistotniejsze są dla nas uwagi na temat rozmów głosowych.'

W drugiej połowie października Wirtualna Polska udostępni wersję stabilną komunikatora. Serwis spik.wp.pl będzie dostępny dla wszystkich Internautów.

http://spik.wp.pl

Sylwester KozakSpik – nowy komunikator od WP oficjalnie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.