Spółka Key-Systems inwestuje w AZ.pl

Niemiecka spółka Key-Systems, jeden z największych w Europie rejestratorów domen, zainwestowała w szczecińską firmę AZ.pl. Umowa ma nie tylko umocnić pozycję obu firm na rynku Europy Środkowej, ale również wprowadzić szereg ułatwień i nowości dla Klientów najstarszej polskiej firmy rejestrującej domeny.

Spółka Key-Systems stała się większościowym udziałowcem w szczecińskiej firmie AZ.pl, specjalizującej się w rejestracji domen oraz oferującej rozwiązania hostingowe. Na mocy podpisanej umowy, Key-Systems obejmuje 51 proc. w powstającej Spółce. Proces zakończy się po przekształceniu obecnej spółki jawnej w spółkę z o.o. W dwuosobowym zarządzie spółki znajdą się dotychczasowi właściciele – Albert Jerka oraz Andrzej Kostrzewa.

Spółka Key-Systems inwestuje w AZ.pl 1

Inwestycja dwunastego największego rejestratora na świecie otwiera nam możliwości związane z dostępem zarówno do najnowszej technologii jak i najlepszej branżowej wiedzy – komentuje Albert Jerka.

Nasza inwestycja w spółkę AZ.pl jest dla nas ważnym sukcesem, zarówno ze strategicznego jak i operacyjnego punktu widzenia. Dzięki obecnej pozycji AZ.pl umocnimy swoją obecność na rynku Europy Środkowej – nie kryje zadowolenia Alexander Siffrin, prezes zarządu Key-Systems.

Niemiecka firma jest jednym z największych rejestratorów domen w Europie i dwunastą pod względem udziału na rynku globalnym. Obecnie zarządza ok. 2,6 mln domen. Inwestycja w szczecińską firmę, zarządzającą ponad 240 tys. domen, będzie miała również znaczenie dla polskich klientów AZ.pl. Dzięki scaleniu akredytacji jakie posiadają obie firmy, będą mogli korzystać z jeszcze bogatszej oferty domen i z uproszczonego panelu ich rejestracji. To jednak nie wszystko, przekonują właściciele AZ.pl.

Niebawem naszym Klientom zaproponujemy zmienioną stronę internetową oraz dostęp do nowych usług takich jak giełda domen, sklepy internetowe oraz dostęp do bezpiecznego dysku online. Oferta domen z całego świata, dziesiątki akredytacji, niskie, często kilkuprocentowe marże na ceny rejestracji i odnowień domen wprowadzą element konkurencyjności. Synergia technologii, oferty wraz z polskim doświadczeniem oznacza wielki potencjał. Z wielką atencją i szacunkiem, prosimy naszych Klientów o pomoc w wykorzystaniu szansy – zapewnia Albert Jerka.

Proces scalania obu spółek ma zakończyć się w czerwcu. Wartość inwestycji nie została ujawniona.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top