Sport WP w nowej odsłonie

Wirtualna Polska zmieniła serwis Sport (sport.wp.pl), stawiając na funkcjonalność i użyteczność, maksymalnie prosty dostęp do najnowszych informacji i aktualnych wyników.

Wirtualna Polska przebudowała serwis Sport (sport.wp.pl), odświeżając widok strony głównej, wprowadzając do witryny index tagów oraz nowy, szybki system prezentacji wyników. Ulepszono też nawigację witryny, zoptymalizowano dostęp do najnowszych i najciekawszych wiadomości sportowych, wprowadzono do serwisu nowy dział – „Sport na luzie”.

spwp

– Wciąż pracujemy nad rozbudową serwisu, starając się udostępniać użytkownikom najświeższe informacje w optymalnej formie. Index tagów i nowe pozycje w głównej belce nawigacyjnej mają pomóc internautom w błyskawicznym dotarciu do najważniejszych wiadomości sportowych, najczęściej czytanych i najchętniej komentowanych – mówi Rafał Miernik, Kierownik Działu Sport Wirtualnej Polski – Podobnie dodatkowy widok „najważniejsze wyniki”, który w przejrzysty sposób prezentuje skrócone tabele aktualnie prowadzonych rozgrywek, np. Ekstraklasy, Ligi Mistrzów, Pucharu UEFA.

WP ulepszyła nawigację po serwisie, zmieniając m.in. układ menu górnego i wzbogacając go o dodatkowe pozycje. Każda zakładka belki jest rozwijana, można więc w kilka sekund przejść do kluczowych działów Sportu związanych z interesującą użytkownika dyscypliną. Od teraz np. miłośnicy koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej mogą – już z poziomu belki nawigacyjnej – dotrzeć do wiadomości o tych dyscyplinach z rozróżnieniem na rozgrywki mężczyzn i kobiet. Na podstronach Sportu pojawiły się dodatkowe boksy nawigacyjne, optymalizując poruszanie się po jego zawartości, redakcja udostępniła też użytkownikom przejrzystą mapę serwisu. Sport.wp.pl wzbogaciły ponadto wiadomości z witryn formuła1.wp.pl i ekstraklasa.wp.pl oraz odnośniki do najchętniej czytanych wiadomości
z ostatnich 24 godzin.

– Wszystkie zmiany prowadzą do tego, by serwis Sport Wirtualnej Polski stał się pierwszym wyborem internautów szukających w Internecie świeżych newsów, ekskluzywnych wywiadów, wyników rozgrywek, wiadomości o zawodnikach, trenerach, dyscyplinach sportowych – mówi Rafał Miernik – Ale nie tylko. Chcemy zainteresować użytkownika, zmieniamy więc nie tyle system nawigacji, co sposób prezentacji wiadomości, wychodząc poza suche komunikaty i wyniki rozgrywek. Naszym zdaniem warto jest spojrzeć na sport z nieco z innej strony, stąd w witrynie np. nowa zakładka Sport na luzie, gdzie prezentować będziemy informacje o charakterze rozrywkowym. Naszym zdaniem kibicowanie to hobby i sposób na życie; w coraz większym stopniu wychodzi poza sportowe areny – ten aspekt sportu również chcemy dostrzegać i przybliżać naszym użytkownikom.

W Sporcie na luzie prezentowane są wiadomości o charakterze typowo rozrywkowym. Zakładka ma nie tylko wzbogacić kontent serwisu sport.wp.pl, ale także jasno oddzielić treści o charakterze informacyjnym, od ciekawostek czy plotek. Stąd również specjalna oprawa graficzna działu.

Sport.wp.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry