SPUTNIK w wirtualnym kinie iplex.pl

Od 14 do 23 listopada wirtualne ekrany kina iplex.pl gościć będą prawdziwe perełki rosyjskiego kina, prezentowane w ramach II Filmowego Festiwalu Kina Rosyjskiego SPUTNIK nad Warszawą. Seanse wyświetlane w internetowej edycji festiwalu dają możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się w warszawskiej Kinotece.

Tegoroczna edycja festiwalu na wirtualnych ekranach iplex.pl odbywa się po raz pierwszy. „Seanse prezentowane będą równolegle z pokazami, wyświetlanymi w warszawskiej Kinotece. Dzięki temu, internetowi widzowie iplex.pl, którzy nie mogą pojawić się w salach tradycyjnego kina osobiście, także będą mieli szansę uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu – bez względu na miejsce, w którym się znajdują”  – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX Sp. z o.o.

W ramach II Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK w ciągu dziesięciu festiwalowych dni widzowie otrzymają możliwość obejrzenia rosyjskich filmów oklaskiwanych przez publiczność na całym świecie oraz nagradzanych na międzynarodowych festiwalach w Cannes, Berlinie, Wenecji, Toronto.

Na wirtualnych ekranach pokazana zostanie istotna część festiwalowego repertuaru. Wśród wyświetlanych pozycji z cyklu nowego kina rosyjskiego obejrzeć będzie można m.in. Shultes Bakura Bakuradze (prezentowany w konkursie w Cannes) oraz nominowany w 6 kategoriach do nagrody Narodowej Akademii Sztuki i Nauki Kinematograficznej Rosji “Złoty Orzeł” film Podróż ze zwierzętami domowymi Wiery Storożewej (Grand Prix Moskwa 2007).

W ramach festiwalowych projekcji zobaczyć też będzie można między innymi obrazy pt.: Wyspa, Pełen oddech, Słowo jak głaz,, Okrucieństwo, Spadkobiercy, Kopiejka, Rzeka, Samobójca czy Najlepsza pora roku. Nie zabraknie też wielokrotnie nagradzanych filmów: Wygnanie oraz Ładunek 200.

Do wirtualnego kina iplex.pl przeniesiono wszystkie elementy kina tradycyjnego. Aby z niego skorzystać należy zarezerwować bilet, zjawić się o stosownej porze przed ekranem i obejrzeć wybrany seans w czasie rzeczywistym. Filmu nie można przewinąć, ani – co najważniejsze – skopiować.

www.iplex.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top