Startup Weekend w Warszawie

Każdy startup zaczyna od pomysłu, który często ciężko samemu zweryfikować lub po prostu go nam brakuje. Pomoże w tym Startup Weekend, który odbędzie się 13-15 maja w Warszawie.

 

Fundacja Netcamp we współpracy z organizatorami wydarzenia przygotowała mini-konkurs dla przedsiębiorczych specjalistów z branży internetowej.

Startup Weekend w Warszawie 1 Jeżeli masz pomysł na ciekawy startup i chciałbyś go sprawdzić, szukasz osób do swojego projektu aby go rozwinąć i pokazać inwestorom, to ten konkurs może być właśnie dla ciebie. Wystarczy wysłać na adres startupweekend@netcamp.net.pl krótki opis/prezentację swojego projektu (do 10 slajdów/200 słów) i przekonać, że to właśnie Ty powinieneś otrzymać 20% zniżkę na udział w Startup Weekend. Zgłoszenia można wysyłać do 5 maja, zwycięzców poznamy następnego dnia. Najlepsze startupy dostaną też szansę zaprezentowania się podczas kolejnych spotkań branży internetowej Netcamp.

Jest bardzo wiele okazji na pozyskanie środków na rozwój internetowych startupów. Organizowane są liczne spotkania z inwestorami i barcampy, które pozwalają zaprezentować swój projekt. Startup Weekend to międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie.

Celem tego 54-godzinnego spotkania jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów – programisty, grafika czy marketingowca a przede wszystkim zweryfikowanie co rynek myśli o naszym projekcie. Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy organizują pracę w zespole i rozwijają swoje pomysły pod okiem mentorów. Zgodnie z ideą imprezy, organizatorzy przewidują około 100 uczestników. Wśród nich powinni się znaleźć programiści, specjaliści od marketingu, użyteczności, komunikacji i graficy.

Organizatorem i pomysłodawcą przeniesienia imprezy na Polski grunt jest UBIK Business Consulting. Wśród sponsorów warszawskiej edycji będzie między innymi Microsoft oraz HackFwd. Udział w Startup Weekend jest płatny – 49 euro bilet normalny i 29 euro studencki. W ramach opłaty uczestnicy otrzymują miejsce do pracy na 54h z dostępem do internetu, merytoryczną opiekę mentorów, wyżywienie i napoje. Planowane jest też mini-szkolenie „Jak przygotować dobrą prezentację”.

http://warsaw.startupweekend.org

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry