Studio.wp.pl w nowej odsłonie

Studio.wp.pl, serwis umożliwiający użytkownikom zamieszczanie w Sieci własnych filmów, zdjęć, plików graficznych i audio, zmienił wygląd. Nowy layout i sposób prezentacji materiałów na listach, to tylko część wprowadzonych modyfikacji. Zmianie uległo również odtwarzanie plików multimedialnych. Twórcy witryny zadecydowali o zaimplementowaniu nowych playerów audio i wideo. Dodano również opcję tworzenia pojedynków.

„Dzięki większej rozdzielczości playera wideo, wzrósł komfort przeglądania materiałów publikowanych w serwisie. Internauta może wstawić na swoją stronę WWW panoramiczny player wideo, w tzw. standardzie 16:9, w dwóch różnych rozmiarach do wyboru lub jego miniaturę” – wyjaśnia Karolina Kulawiak z Wirtualnej Polski, Kierownik Projektu – „Dodaliśmy też możliwość wyboru kategorii tematycznej do tworzonych przez użytkownika albumów oraz opcję dodania okładki do pliku audio. Nowe Studio to tak naprawdę jeszcze więcej zabawy z materiałami foto, wideo i audio. Użytkownicy mogą na przykład tworzyć własne pojedynki na zamieszczone tu materiały”.

Pojedynek polega na porównywaniu ze sobą materiałów w konfiguracji „każdy z każdym”. Na końcu prezentowany jest wynik głosowania internautów. Użytkownicy mogą samodzielnie tworzyć pojedynki z materiałów własnych lub dodanych przez innych korzystających z serwisu. Można porównywać ze sobą zdjęcia, filmy, pliki audio.

Portal planuje dalsze usprawnienia witryny, takie jak wprowadzenie możliwości odtwarzania filmów w jakości HQ, czy opcja wyboru klatki startowej filmu, która prezentowana będzie na liście materiałów wideo.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top