Świąteczne życzenia od awatara

Opublikowano: 11 grudnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Życzenia dla klientów i partnerów biznesowych to punkt obowiązkowy w świątecznym harmonogramie każdej firmy. Z życzeniami jest jednak trochę jak z reklamą – aby odniosły swój efekt i były warte zapamiętania, muszą być niecodzienne, oryginalne i nietypowe. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać.

Budowa wizerunku firmy to działanie długofalowe, wymagające poświęcenia czasu i energii, realizowane systematycznie krok po kroku. Dla klienta działania lojalnościowe to wyraz dbałości firmy o jego osobę i indywidualne potrzeby. Doceniając kontrahentów i pozwalając im czuć się wyjątkowo jesteśmy na najlepszej drodze do umocnienia ich przywiązania do marki. Służyć temu celowi mogą wirtualne życzenia świąteczne będące nie tylko miłym gestem, ale i jedną z tańszych metod podtrzymania relacji z klientami.

Narzędzia platformy Redlink.pl należącej do firmy Vercom pozwalają na zaprojektowanie, według własnego scenariusza lub gotowego szablonu, i wysyłkę wirtualnych kartek świątecznych do dowolnie określonej grupy docelowej. Z kolei nowością jest możliwość stworzenia interaktywnego prezentera.

Za pomocą tzw. awatara umieszczonego na stronie internetowej można zaprezentować ofertę firmy, zareklamować nowości produktowe lub przekazać w niebanalny sposób życzenia świąteczne. – przytacza przykłady Tomasz Pakulski, product manager platformy komunikacyjnej Redlink.pl.

Taki wirtualny prezenter pojawiający się w momencie wejścia na stronę przyciągnie uwagę, pomoże nawiązać wizualny kontakt z klientem, aby w efekcie przekaz został lepiej zapamiętany niż statyczna, nierzucająca się w oczy reklama.

W jaki sposób awatar będzie prezentował się na własnej stronie internetowej można się przekonać dzięki wersji demonstracyjnej produktu dostępnej pod adresem http://avatar.redlink.pl/demo/index.php.

Tomasz UchańskiŚwiąteczne życzenia od awatara

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski