Swobodny i bezpieczny dostęp do własnych plików

Projekt iFolder to sponsorowana przez Novella inicjatywa open source, w ramach której opracowano najnowszą wersję oprogramowania upraszczającego synchronizację plików między różnorodnymi systemami
operacyjnymi i komputerami. iFolder zapewnia użytkownikom swobodny, bezpieczny dostęp do własnych plików, a także możliwość współdzielenia plików z innymi użytkownikami. Oprogramowania zostało przekazane przez Novella społeczności i jest rozwijane na zasadach otwartego dostępu do kodu źródłowego od 2007 roku. Od tej chwili użytkownicy i twórcy oprogramowania mogą bezpłatnie pobierać oprogramowanie klienckie i serwerowe oraz ich kod źródłowy.

Najnowsza wersja iFolder 3.7.2, która właśnie została udostępniona, została wzbogacona o szereg nowych mechanizmów, w tym obsługę nowych platform, dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, poprawiony mechanizm obsługi konfliktów plików podczas synchronizacji oraz możliwości łączenia plików. Zaktualizowano ponadto witrynę projektu i uruchomiono społecznościowy plan rozwoju oprogramowania, dzięki któremu iFolder pozostanie ważnym projektem open source.

Oprogramowanie klienckie iFolder obsługuje teraz wszystkie najważniejsze platformy – Windows, Mac OS X i Linux, w tym openSUSE 10.3 oraz Windows Vista. Użytkownicy mają do dyspozycji większe możliwości w zakresie bezpieczeństwa i obsługi kopii zapasowych, a także swobodę dostępu do plików na dowolnym komputerze za pomocą przeglądarki internetowej. Istnieje również możliwość łączenia plików, usprawnione zostało zarządzanie różnymi wersjami plików z ulepszonym mechanizmem rozwiązywania konfliktów.

iFolder, dostępny na warunkach licencji GNU General Public License wersja 2, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób
pracujących w podróży i zespołów osób potrzebujących możliwości efektywnego współdzielenia plików. Kod źródłowy do najnowszej wersji jest już dostępny, zaś pakiety dla openSUSE 11.1 zostaną udostępnione w drugim kwartale 2009 r.

Projekt iFolder stanowi fundament rozwiązania Novell iFolder, które jest wbudowane we flagowy sieciowy system
operacyjny Novell Open Enterprise Server oparty na jądrze SUSE Linux Enterprise.

www.ifolder.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top