Systemy Comarch CDN od dziś wyłącznie pod marką Comarch

Opublikowano: 3 sierpnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Systemy ERP giełdowej spółki Comarch SA dotychczas oferowane w Polsce jako „CDN”, zmieniają nazwy. Produkty sprzedawane będą pod marką Comarch.

Comarch, ujednolica nazwy znajdujących się w ofercie systemów do zarządzania. Uzasadnieniem tej decyzji jest dążenie do jak najszerszej rozpoznawalności oferty sektora zarówno w Polsce jak i za granicą.

Systemy ERP produkowane przez Comarch są od kilku lat z powodzeniem oferowane również poza Polską, gdzie bardziej rozpoznawalna jest marka Comarch. Chcemy lepiej wykorzystać tą wysoką rozpoznawalność również w Polsce, stąd ta strategiczna decyzja − uzasadnia Zbigniew Rymarczyk, członek Zarządu Comarch, dyrektor Sektora ERP.

Nowe nazwy głównych systemów do zarządzania oferowanych przez Comarch:

•    Comarch ALTUM – inteligentna i elastyczna platforma, wspierająca zarządzanie w średnich i dużych firmach handlowych i usługowych oraz prowadzących sieć sklepów. System od roku sprzedawany jest również poza Polską. To jedyny polski system ERP od początku opracowany z myślą o rynkach międzynarodowych. Na dzisiaj wybrało go ponad 20 firm z Niemiec, Francji, Polski, USA i Ukrainy,

•    Comarch CDN XL – to od lat najczęściej wybierany system klasy ERP w Polsce (wg raportu IDC) dla średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych,

•    Comarch Retail – system do zarządzania siecią sklepów detalicznych,

•    Comarch OPT!MA – program do zarządzania dla małych i średnich firm oraz biur rachunkowych i doradców podatkowych.

Systemy Comarch do zarządzania przedsiębiorstwem sprzedawane są głównie przez Sieć Partnerów na terenie całej Polski. Obecnie Comarch jest − wg raportu DiS za 2008 r. − liderem rynku ERP w Polsce. W 2008 roku zwiększył swój udział rynkowy z 8 do 11%, co daje mu pozycję drugiego największego producenta ERP pod względem wartości sprzedanych licencji, oraz największego dostawcy systemów ERP dla średnich firm.

Wkrótce premiera nowego portalu Comarch, w którym produkty zostaną zaprezentowane pod nowymi nazwami.

Hanna LaskowskaSystemy Comarch CDN od dziś wyłącznie pod marką Comarch

Podziel się!

O autorze

hania