Sytuacja dużych mieszkań na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Planujesz kupno mieszkania? Zastanawiasz się, jak przedstawia się sytuacja na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu? Dowiedz się, gdzie i za ile można kupić duże rodzinne mieszkanie w stolicy dolnośląska.

Wzrost zainteresowania dużymi mieszkaniami we Wrocławiu

Sytuacja dużych mieszkań na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu 1Sprzedaż nieruchomości trwa. Chętnych na zakup mieszkania nie brakuje. Deweloperzy rozpoczynają nowe inwestycje, a lokale sprzedają się jeszcze przed postawieniem fundamentów. Bardzo dużo osób decyduje się na zakup nieruchomości pod wynajem. Największą popularnością, w tym względzie, cieszą się kawalerki i mieszkania dwupokojowe. Jednak zarówno deweloperzy jak i firmy pośredniczące podkreślają coraz większe zainteresowanie większymi metrażami. Najczęściej lokale z większą liczbą pokoi przyciągają uwagę osób pragnących kupić mieszkanie dla siebie i swojej rodziny. Czy oznacza to, że duże mieszkania we Wrocławiu wracają do łask?

Duże mieszkanie – dla kogo?

Rosnące zainteresowanie mieszkaniami dwupokojowymi i kawalerkami sprawiło, że deweloperzy w głównej mierze skupiali się jedynie na małych metrażach. Sytuacja zaczyna jednak ulegać zmianie i na rynku pojawia się coraz więcej ofert „mieszkań rodzinnych”. Osoby, które interesują się mieszkaniami 5 pokojowymi we Wrocławiu to najczęściej osoby w średnim wieku, które pragną zmienić mieszkanie na większe. Jest to najczęściej podyktowane chęcią powiększenia rodziny i znalezienia lokum na stałe. Na wzmożone zainteresowanie ma także wpływ korzystna oferta dotycząca kredytów hipotecznych. Mieszkanie 4 pokojowe we Wrocławiu to opcja idealna dla rodziny z dziećmi. Dużą i funkcjonalną przestrzeń, jak w przypadku Osiedla Słowik – http://www.osiedleslowik.pl/, można dostać za bardzo rozsądną cenę.

Ceny dużych mieszkań

Bardzo często ludzie rezygnują z zakupu dużego mieszkania ze względu na jego koszt. Oczywistym jest, że za mieszkanie 4 pokojowe we Wrocławiu zapłacisz o wiele więcej niż za kawalerkę ze względu na większą powierzchnię. Jednak biorąc pod uwagę cenę za metr kwadratowy mieszkania – duże lokale są o wiele tańsze. Za mieszkanie o powierzchni 100 metrów kwadratowych w dalszych dzielnicach Wrocławia zapłacisz około 500 000 złotych, co w prostym rachunku daje 5000 zł za jeden metr kwadratowy.

Duże mieszkania pod inwestycję?

Okazuje się, że mieszkanie 5 pokojowe we Wrocławiu to także doskonała opcja dla inwestorów. Po pierwsze duże lokale są tańsze, a wynajmowane pokoje mogą przynieść spory zysk. Kupowanie dużych mieszkań pod wynajem nie jest jednak zbyt popularne. Inwestorzy chętniej decydują się na zakup mieszkań o zdecydowanie mniejszym metrażu.

Duże mieszkania we Wrocławiu – lokalizacja

Duże mieszkania można znaleźć w każdej lokalizacji miasta. Te w centrum miasta to przeważnie luksusowe apartamenty, których cena za metr kwadratowy czasami osiąga kwotę nawet 10 tysięcy złotych. Jeżeli poszukujesz mieszkania dla rodziny, prześledź ofertę mieszkań na obrzeżach miasta. Mieszkanie pięciopokojowe na Psim Polu kupisz za prawie dwukrotnie niższą cenę niż w centrum. Osiedla z dużymi mieszkaniami np. http://www.osiedleslowik.pl/duze-mieszkania/, są tworzone z myślą o rodzinach i oferują mieszkańcom udogodnienia takie jak: dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu, tarasu bądź ogródka, place zabaw, szerokie miejsca parkingowe czy komórki lokatorskie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top