Szukasz pracy? Uważaj na spamerów!

Internetowi przestępcy masowo rozsyłają spam, w którym informują użytkowników o odrzuceniu ich kandydatury przez potencjalnego pracodawcę. Maile zawierają załącznik z domniemaną kopią CV odbiorcy, która w rzeczywistości jest złośliwym oprogramowaniem, zdefiniowanym przez firmę Symantec jako Hacktool.Spammer.

Cyberprzestępcy wykorzystują pogarszającą się sytuację gospodarczą na świecie i fakt, że coraz więcej osób poszukuje pracy przez internet. Fałszywe wiadomości rozsyłane są przez rzekome agencje pośrednictwa pracy. Z kolei ciekawi użytkownicy w tak ważnych dla nich sprawach stają się podatni na socjotechnikę i otwierają załączniki, infekując w tym czasie własny komputer.

Złośliwy kod zawarty w załącznikach niechcianych wiadomości jest używany przez hakerów do ataku skrzynek pocztowych i rozsyłania spamu do wielu kontaktów z książki adresowej.

Trudno jest ignorować emaile z agencji rekrutacyjnych, ale z pewnością można do nich podchodzić z dużą ostrożnością – w szczególności do tych, które zawierają pliki z rozszerzeniem .exe lub .zip. Każda taka wiadomość powinna być dla użytkownika podejrzana. Warto także sprawdzić czy za nadawcą kryję się prawdziwa firma z poprawnym adresem mailowym – napisał Mayur Kulkarni z firmy Symantec na blogu Security Response Blog.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top