T-Mobile G1 – pierwszy telefon z systemem Android

T-Mobile zapowiedział międzynarodową premierę pierwszego w świecie telefonu komórkowego z systemem Android, oferowanego we współpracy z Google. T-Mobile G1 będzie dostępny już niedługo dla klientów T-Mobile na dwóch kontynentach. Aparat posiada ekran dotykowy i klawiaturę QWERTY, ponadto umożliwia pełen dostęp do Internetu, w tym do popularnych produktów Google, znanych milionom użytkowników komputerów stacjonarnych, takich jak Google Maps Street View, Gmail i YouTube.
“Jesteśmy dumni z faktu, że T-Mobile jest pierwszym operatorem w świecie oferującym mobilne urządzenie z systemem Android” powiedział Christopher Schläffer, dyrektor ds. grupy produktów i innowacji w Deutsche Telekom.
“Od 2005 r., Google jest ważnym partnerem T-Mobile w przełomowych działaniach mających na celu przybliżyć otwarty, mobilny Internet masowemu rynkowi. Prezentując aparat T-Mobile G1 kontynuujemy tradycję pionierskich działań w świecie otwartego Internetu.”

„Internet i telefon komórkowy to narzędzia niezbędne w naszym zabieganym życiu, lecz niewielu z nas ma dostęp do sieci z aparatu komórkowego. T-Mobile G1 daje możliwość przyspieszenia masowej popularności mobilnego Internetu w USA, oferując innowacje Google i unikatowe oprogramowanie, umożliwiające zabranie w drogę usług Google, z których na co dzień korzystają miliony konsumentów.” – powiedział Cole Brodman, dyrektor ds. technologii i innowacji w T-Mobile USA

T-Mobile G1 - pierwszy telefon z systemem Android 1

“Łączność coraz częściej oznacza nie tylko możliwość rozmowy telefonicznej, lecz także dostęp do światowej sieci informacyjnej,” powiedział Andy Rubin, dyrektor ds. platform mobilnych w firmie Google. „Dzisiejsza zapowiedź to ważny pierwszy krok dla Open Handset Alliance: system Android nie tylko udostępnia mobilny Internet milionom użytkowników, lecz także mobilizuje społeczność programistów, którzy rozumieją, że następna najważniejsza platforma informatyczna świata to telefony komórkowe.”

Dzięki atrakcyjnemu i intuicyjnemu interfejsowi oraz szybkiemu dostępowi do Google Serach, T-Mobile jest pierwszym telefonem dającym dostęp do usługi Android Market, w której klienci mogą wyszukiwać i ściągać różnorodne aplikacje, rozbudowujące możliwości i indywidualizujące ich aparaty.

Klienci T-Mobile w USA mogą zamówić T-Mobile G1 – w ograniczonych ilościach – już od wtorku, pod adresem www.T-MobileG1.com i stać się jednymi z pierwszych użytkowników tego przełomowego urządzenia. Aparat będzie dostępny w wybranych sklepach T-Mobile oraz w Internecie (dla klientów amerykańskich) od 22 października, w cenie 179 USD z dwuletnią umową na połączenia głosowe i przesył danych. T-Mobile G1 będzie również dostępny w Wielkiej Brytanii od listopada, a w pierwszym kwartale 2009 r. również w Niemczech, Austrii, Czechach i Holandii.

T-Mobile G1 - pierwszy telefon z systemem Android 2

T-Mobile G1 z aplikacjami Google to zaawansowane, łatwe w obsłudze urządzenie komunikacyjno-internetowe. Współpraca T-Mobile, Google i HTC zaowocowała integracją systemu Android i usług T-Mobile w formie telefonu. Wysokiej jakości, jasny ekran T-Mobile G1 rozsuwa się, udostępniając pełną klawiaturę QWERTY, która doskonale sprawdza się w komunikatorach internetowych oraz przy pisaniu emaili lub SMSów. Opcjonalnie, T-Mobile G1 można obsługiwać wygodnym trackballem, umożliwiającym precyzyjną nawigację jedną ręką.

“T-Mobile, Google i HTC mają wspólną wizję uczynienia mobilnego Internetu praktycznym, przydatnym i zabawnym,” powiedział Peter Chou, prezes zarządu i dyrektor generalny HTC Corp. „T-Mobile G1 to kulminacja tej wizji – urządzenie oferujące szeroki wachlarz usług, aplikacji i treści internetowych dla każdego. Jesteśmy zaszczyceni współpracą z T-Mobile i Google przy historycznym wydarzeniu, jakim jest wprowadzenie na rynek T-Mobile G1.”

Dzięki wygodnemu, kontekstowemu wyszukiwaniu, użytkownik T-Mobile G1 błyskawicznie znajdzie potrzebne informacje. Pełna przeglądarka HTML umożliwia obejrzenie dowolnej strony internetowej w formie zgodnej z zamysłem autora, a następnie powiększenie i rozciągnięcie dowolnej sekcji na ekranie dotykowym. Dzięki wbudowanej obsłudze sieci 3G i EDGE oferowanych przez T-Mobile, a także protokołu W-Fi, T-Mobile G1 zawsze łączy się poprzez najszybszy dostępny protokół, umożliwiając szybkie i wygodne przeglądanie Internetu i ściąganie informacji.

T-Mobile G1 - pierwszy telefon z systemem Android 3

Dzięki Google Maps użytkownicy T-Mobile G1 mogą błyskawicznie oglądać mapy i zdjęcia satelitarne, wyszukiwać adresy i wyznaczać trasę do celu – wszystko poprzez łatwy w obsłudze dotykowy interfejs telefonu. T-Mobile G1 obsługuje również widok ulic, czyli Google Maps Street View – umożliwiający wirtualne zwiedzanie miast na poziomie ulic. Nie ruszając się z miejsca użytkownik może obejrzeć zdjęcie z wybranej ulicy, tak jakby właśnie się tam znajdował. Ponadto, funkcja Google Maps synchronizuje się z kompasem wbudowanym w aparat (to pionierskie rozwiązanie w branży), umożliwiając oglądanie obiektów i odwracanie obrazu o 360 stopni poprzez obrócenie telefonu w rękach. Usługa Google Maps Street View działa już dziś w wielu lokalizacjach w USA, a wkrótce zostanie uruchomiona również w krajach europejskich.

T-Mobile G1 jest wyposażony w klienta e-mail z obsługą HTML, który płynnie synchronizuje się z pocztą elektroniczną, kalendarzem i kontaktami z Gmail a także z większością innych usług emailowych zgodnych z  protokołem POP3 i IMAP. T-Mobile G1 jest urządzeniem wielozadaniowym – można oglądać stronę internetową a jednocześnie w tle ściągać wiadomości email. Urządzenie obsługuje również komunikatory internetowe takie jak Google Talk™, AOL®, Yahoo! Messenger ® i Windows Live Messenger w USA. Łącząc szybki dostęp do Internetu z 3-megapikselowym aparatem fotograficznym z funkcją współdzielenia zdjęć, T-Mobile G1 to idealne urządzenie dla użytkowników będących w ciągłym ruchu, umożliwiające dostęp do wszelkich ważnych informacji, korzystanie z serwisów społecznościowych i współdzielenie zdjęć.

T-Mobile G1 - pierwszy telefon z systemem Android 4

T-Mobile G1 z obsługą 3G i Wi-Fi umożliwia załączanie i przesyłanie zdjęć przez email lub MMS, a także ściąganie muzyki ze sklepów internetowych. Wkrótce dostępna będzie również funkcja wysyłania i prezentacji zdjęć na osobistych blogach. Wbudowana obsługa YouTube umożliwia oglądanie wideo i wyszukiwanie filmów.

T-Mobile G1 dostarczany jest z nową aplikacją ułatwiającą dostęp do Amazon MP3 – cyfrowego sklepu muzycznego Amazon.com, oferującego ponad 6 mln utworów MP3 bez zabezpieczeń DRM. Za pomocą nowej aplikacji użytkownicy T-Mobile G1 mogą wyszukiwać, przesłuchiwać, kupować i ściągać muzykę z Amazon MP3 bezpośrednio do urządzenia (ściąganie muzyki z Amazon MP3 za pomocą T-Mobile G1 wymaga połączenia Wi-Fi; wyszukiwanie, próbne przesłuchiwanie i kupowanie jest możliwe wszędzie tam, gdzie jest zasięg operatora komórkowego). T-Mobile G1 będzie pierwszym urządzeniem dostarczanym z aplikacją Amazon MP3.

T-Mobile G1 to pierwszy telefon z dostępem do Android Market – platformy oferującej szereg unikatowych aplikacji i połączeń istniejących i nowych usług projektowanych przez programistów z całego świata. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć i ściągnąć szeroki wachlarz innowacyjnych aplikacji – od gier, po programy społecznościowe i oprogramowanie ułatwiające mobilne zakupy – po to, by zindywidualizować swój aparat i usprawnić korzystanie z mobilnej sieci. Gdy aparat wejdzie na rynek w przyszłym miesiącu, platforma Android Market oferować już będzie dziesiątki aplikacji dla systemu Android, w tym:
•    ShopSavvy: porównywarka cen ułatwiająca zakupy. Wystarczy zeskanować kod UPC produktu aparatem fotograficznym telefonu, aby błyskawicznie porównać cenę z ofertą sklepów internetowych i pobliskich sklepów tradycyjnych. .
•    Ecorio: nowa aplikacja ułatwiająca planowanie codziennych przejazdów i ocenę ilości emitowanych w ten sposób gazów cieplarnianych. Dzięki poradom i podpowiedziom, Ecorio ułatwia przeanalizowanie codziennych dojazdów i podjęcie działań równoważących niekorzystny wpływ na środowisko naszego przemieszania się środkami komunikacji.
•    BreadCrumbz: nowa aplikacja umożliwiająca tworzenie map z użyciem zdjęć. Użytkownicy mogą planować własne drogi dotarcia do celu i dzielić się z nimi z przyjaciółmi lub całym światem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top