Tak będzie wyglądać Diaspora

Na blogu projektu Diaspora, mającego być „open-source’ową alternatywą dla Facebook’a”, pojawiły się zrzuty ekranu prezentujące obecny wygląd serwisu. Platforma nie jest jeszcze gotowa na masowe udostępnienie, ale już teraz jej twórcy publikują jej kod źródłowy.

O Diaspora pisaliśmy w sierpniu. Twórcy zapowiadali wtedy, że intensywnie pracują nad projektem i jak widać nie były to puste słowa. Opublikowane zrzuty ekranu prezentują nieco ascetyczny – choć mogący się podobać – interfejs.

Co obecnie wiemy o Diaspora? Serwis będzie umożliwiał wczytywanie i dzielenie się wiadomościami i zdjęciami, do odnajdywania i zarządzania kontaktami używana będzie zmienna „aspects” (aspekty), ruch na stronie będzie cyfrowo zabezpieczony. Pierwsza publiczna wersja alfa platformy ma zostać udostępniona w październiku i umożliwiać będzie również integrację z Facebookiem oraz funkcję przenoszenia danych. Udostępniony został również kod serwisu.

Oddanie kodu źródłowego w ręce twórców oprogramowania jest naszym pierwszym eksperymentem na drodze do stworzenia prostego i funkcjonalnego narzędzia do dzielenia sięprzekonują twórcy Diaspora.

Twórcom serwisu udało się w maju tego roku pozyskać ok. 200 tys. dolarów finansowania, pochodzącego od wielu osób, które wpłacały po 5 czy 10 dolarów.

Poniżej prezentujemy zrzuty ekranu z Diaspora. Jakie są Państwa wrażenia?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top