Telewizory plazmowe – kupujemy rzadziej niż LCD, ale większe

Opublikowano: 7 kwietnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Zaledwie jedna na 10 osób zainteresowanych kupnem telewizora szuka modeli plazmowych – wynika z danych internetowej porównywarki cen Okazje.info. Pod względem  popularności telewizory LCD wyprzedzają je o 72 procent. Na plazmy decydujemy się rzadziej, za to wymarzonego typu szukamy o wiele dłużej. Wybieramy też zdecydowanie większe modele.

Najczęściej wybierana przekątna ekranu telewizorów plazmowych mieści się w przedziale 40- 59 cali, ale klienci nie stronią także od większych gabarytów.

– Spośród 10 najpopularniejszych modeli aż 8 to telewizory 42-calowe, w pierwszej trójce znalazł się też przedział 60-79 cali. W przypadku telewizorów LCD użytkownicy wybierają mniejsze wartości. Najczęściej 30-39 cali. – mówi Milena Bakalarz, PR&Marketing Assistant Okazje.info.

Najpopularniejszym wśród użytkowników Okazje.info producentem telewizorów plazmowych jest Panasonic. W pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych telewizorów znalazło się aż 8 modeli tej firmy. O 61 % mniejszym zainteresowaniem cieszą się telewizory Samsung, na trzecim miejscu znajdują się plazmy LG.

Jak wykazują dane Okazje.info, wybór telewizora plazmowego poprzedzony jest zwykle dłuższym przygotowaniem.- Najbardziej wytrwali przeglądali nawet 13 stron ofert. Na każdej prezentujemy 20 produktów – przyznaje Milena Bakalarz. Klienci porównywarki korzystali także z porad, tekstów opisujących różnice między telewizorami plazmowymi a LCD, oraz rankingu najpopularniejszych wśród użytkowników modeli.

Mniejszą wagę przywiązywali do ceny. Z informacją o dostępnych promocjach zapoznało się 88% mniej klientów niż z rankingiem popularności.

Okazje.info.pl

Hanna LaskowskaTelewizory plazmowe – kupujemy rzadziej niż LCD, ale większe

Podziel się!

O autorze

hania