Test z bezpieczeństwa dla dzieciaka

Serwis Dzieci Wirtualnej Polski promuje ideę bezpiecznego Internetu.
Czy mali użytkownicy wiedzą, jak zachowywać się podczas korzystania z Internetu? Czy znają zasady, w myśl których należy postępować, by czuć się w pełni bezpiecznym? Jeśli nie, mogą się tego szybko nauczyć. Wirtualna Polska przygotowała krótki rysunkowy kurs dla najmłodszych użytkowników pt. „Bądź bezpieczny w Sieci”.

Pięć zasad bezpieczeństwa w Sieci poznają, wraz z małymi użytkownikami Internetu, Jaś i Małgosia, Smoczek Wawelski, Czerwony Kapturek i Ali Baba z rozbójnikami.

Test z bezpieczeństwa dla dzieciaka 1

Maluchy dowiedzą się m.in. tego, że wiele stron WWW nie jest przeznaczonych dla nich, że nie mogą przekazywać nieznajomym, za pośrednictwem Internetu, żadnych informacji o sobie i że bez zgody dorosłych nie powinny wysyłać przez Sieć swoich zdjęć ani innych prywatnych materiałów. WP zachęca do tego, by o wszystkich krokach dziecka w Sieci dowiadywali się rodzice, by to właśnie oni decydowali o witrynach, które maluchy mogą oglądać i towarzyszyli im we wszystkich „internetowych wędrówkach”.

Kurs kończy się krótkim sprawdzianem. Pomyślne zaliczenie testu pozwala uzyskać kolorowy „Certyfikat Bezpiecznego Internauty”. Można go wydrukować. Wystarczy wpisać do „dokumentu” swoje imię i nazwisko, a następnie kliknąć napis „Drukuj”.

www.dzieci.wp.pl/bezpieczny.html?o=pk&b=kl&p=7

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry