Tlenofon – bardzo tanie rozmawianie z Tlen.pl

Tlenofon to nazwa usługi portalu o2, który posiada marki o2.pl oraz tlen.pl. Nowa usługa będzie umożliwiać użytkownikom popularnego komunikatora internetowego Tlen.pl na wykonywanie rozmów telefonicznych z numerami stacjonarnymi, komórkowymi oraz 'tlenowymi’. Tlenofon nie będzie odrębną aplikacją, będzie udostępniony jako plugin.

Może nasuwać się tutaj podobieństwo do coraz bardziej popularnego programu Skype, jednak twórcy Tlen.pl poszli znacznie dalej. Zaoferowali oni użytkownikom tradycyjne 7-cyfrowe numery telefoniczne, które użytkownicy będą mogli otrzymać w ramach świadczonej usługi – na przykład 022 8811600. Na numery te, użytkownicy tradycyjnej telefonii będą mogli się dodzwonić tak jak na 'tradycyjny’ numer. Użytkownik jednak musi mieć uruchomiony komunikator Tlen.pl, aby rozmowę taką odebrać. Uzupełnieniem numeru telefonu będzie numer fax’u przydzielany użytkownikom. Fax odebrać będzie można jako plik PDF.

Jedną z ważniejszych cen nowej usługi jest jego cena. Tak jak ceny połączeń wewnątrz użytkowników Tlen.pl będą bezpłatne, tak ceny połączeń wykonywanych na tradycyjne telefony będą znacznie niższe niż oferowane niż przez telekomy.

Połączenie międzystrefowe (do innego miasta) kosztować będzie w granicach 12 groszy brutto za minutę, połączenie na telefony komórkowe wyniosą około 80 groszy za minutę, połączenia z większością krajów europejskich wyniosą około 30 groszy za minutę. W porównaniu do Skype zdecydowanie na korzyść wypadają ceny połączeń wykonywanych w Polsce – zarówno na telefony stacjonarne jak i komórkowe.

Co ważne, rozliczenia wykonywanych rozmów będa się odbywać na zasadzie postpaid – czyli na koniec miesiąca dostaniemy szczegółowy wykaz rozmów wraz z całkowitą kwotą, którą powinniśmy zapłacić. W przyszłości nie jest wykluczone zasilanie konta na zasadzie pre-paid.

Innym ważnym czynnikiem decydującym o powodzeniu usługi jest jakość wykonywanych połączeń – tutaj twórcy sugerują minimalną prędkość łącza na 115 kb/s. Po wykonaniu rozmowy GSM->tlenofon i tlenofon->GSM śmiało można powiedzieć, że jakość połączenia jest bardzo dobra.

'Usługa będzie dostępna dla naszych użytkowników w najbliższych dniach. Liczymy na zdobycie kilku tysięcy klientów do końca roku.’ – stwierdza Jacek Świderski, członek zarządu o2.pl.

Obecnie z komunikatora Tlen.pl korzysta około 750.000 użytkowników.

http://www.tlen.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top