Tlenofon już działa

Opublikowano: 5 listopada 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Tlenofon jest już dostępny. Właśnie zakończone zostały testy, prowadzone przez wybraną grupę użytkowników. W ofercie znajdują się m.in. połączenia międzystrefowe w cenie 9 gr za minutę, bez względu na porę.

Tlenofon to usługa, umożliwiająca realizację wychodzących i przychodzących połączeń telefonicznych z wykorzystaniem internetu. Podobnie jak w telefonie stacjonarnym, możliwe jest uzyskanie publicznego numeru telefoniczego.

Połączenie telefoniczne w Tlenofonie, nie odbiega od standardów zarezerwowanych do niedawna dla telefonii tradycyjnej.

Główną zaletą Tlenofonu są ceny, niższe nawet o 90% od standardowej oferty TP S.A. Połączenie międzystrefowe to koszt 9 gr + VAT za minutę, bez względu na porę dnia. Połączenie do polskich sieci komórkowych 65 gr + VAT. Połączenia do USA 14 gr + VAT, do Niemiec 12 gr + VAT. Połączenia między abonentami Tlenofonu są bezpłatne.

Tlenofon to także odbieranie połączeń telefonicznych i faksów (usługa fax2email). Aby było to możliwe, każdy abonent może zamówić publiczny numer z kilku głównych stref numeracyjnych w Polsce.

'Tlenofon zastąpi telefon w pracy i w domu. Naszym pierwszym celem jest zdobycie kilku tysięcy abonentów do końca br. Profil pierwszych klientów, każe nam zmodyfikować założenia marketingowe i wyjść z promocją szerzej, niż tylko do pierwotnie założonych segmentów rynku. Jeszcze przed rozpoczęciem kampanii informacyjnej, w ciągu pierwszych 24 godzin działania usługi, 300 użytkowników złożyło zamówienie i otrzymało umowy' – mówi Jacek Świderski członek zarządu o2.pl Sp. z o.o.

Obecnie usługa działa w modelu 'postpaid'. Płatnoć uiszczana jest po otrzymaniu faktury, na koniec okresu rozliczeniowego. Faktury i szczegłowy wykaz połączeń wysyłane są pocztą elektroniczną. Istnieje możliwoć otrzymania faktury i szczegółowego wykazu połączeń również pocztą tradycyjną.

Trwają prace nad uruchomieniem usługi w modelu 'prepaid', nad podłączeniem kolejnych stref numeracyjnych oraz nad pocztą głosową która będzie bezpłatna. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada br.

http://www.Tlenofon.pl

Sylwester KozakTlenofon już działa

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.