Trendy w reklamie online w trzecim kwartale 2011

W III kwartale 2011 r. na polskim rynku najwięcej emisji kreacji online odnotowano w branżach: handlowej, telekomunikacyjnej i finansowej. Te same branże znalazły się w pierwszej trójce w rankingu udziału kampanii realizowanych online. Natomiast najczęściej wykorzystywanymi formatami kreacji reklamowych w internecie były: Double Billbord, Rectangle oraz Preroll.

 

Powyższe wnioski wynikają z kwartalnego raportu gemiusAdMonitor. Raport przygotowywany jest na podstawie danych zgromadzonych w badaniu gemiusDirectEffect i dostarcza szczegółowych informacji na temat najbardziej popularnych formatów reklamy w podziale na branże.

Według raportu gemiusAdMonitor, w III kwartale 2011 r. najwięcej emisji kampanii online odnotowano w branży handlowej (24,4 proc.), telekomunikacyjnej (20,3 proc.) oraz finansowej (15,7 proc.). To kolejny kwartał, gdzie dla wymienionych branż odnotowano największą udział emisji reklam online.

Wykres: Sektory, w których odnotowano najwięcej emisji
Trendy w reklamie online w trzecim kwartale 2011 1

Źródło: Raport gemiusAdMonitor za II i III kwartał 2011 r.

Autorzy raportu gemiusAdMonitor przeanalizowali również, w których z branż kampanie online osiągają najwyższe średnie wskaźniki CTR (Click Through Ratio) . W III kwartale 2011 r. były to: „czas wolny” (1,72 proc.), „higiena i pielęgnacja” (1,2 proc.) oraz „żywność” (0,78 proc.), a więc branże kojarzące się z urlopem i wypoczynkiem. Dla porównania w II kwartale najwyższe wskaźniki CTR odnotowano w branży „podróże i turystyka, hotele i restauracje” (0,71 proc.), „higiena i pielęgnacja” (0,71 proc.) oraz żywność (0,68 proc.).

Wyniki raportu gemiusAdMonitor za III kwartał 2011 r. wskazują, że najpopularniejszymi formami kreacji reklamowych online był, podobnie jak w II kwartale 2011r. Double Billbord 750×200 (35,5 proc.). Na kolejnych miejscach, pod względem częstości użycia wśród wszystkich kreacji, w III kwartale uplasowały się: Rectangle 300×250 (13,4 proc.) oraz Preroll, stosowany w reklamie wideo (11,7 proc.).

W raporcie zaprezentowano również zestawienie formatów reklamowych osiągających najwyższy wskaźnik CTR. W III kwartale 2011 r. najwyższe wyniki odnotowano dla takich kreacji reklamowych, jak: Preroll (1,94 proc.), tapeta (1,75 proc.) oraz Toplayer (1,67 proc.). Powyższe wyniki wskazują na wysoką efektywność reklamy wideo.

Warto zauważyć, że w III kwartale 2011 r. w stosunku do poprzednich odnotowano wzrost średnich wartości CTR zarówno dla najpopularniejszych form kreacji, jak i w przypadku analizowanych branż, z których wywodzą się reklamodawcy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top