Tumblr pozyskuje 30 mln dolarów

Jak się okazuje, 24-godzinna awaria nie okazała się przeszkodą w pozyskaniu milionów na działalność. Tumblr, popularna platforma blogowa zdobyła właśnie 30 mln dolarów w najnowszej rundzie finansowania.

Dwa tygodnie temu Tumblr był niedostępny dla użytkowników i pozostałych internautów przez ponad dobę. Okazuje się jednak, że nie stanowi to problemu dla inwestorów: postanowili wspomóc platformę kolejnymi funduszami. W rundzie finansowania udało się pozyskać 30 mln dolarów, a głównym inwestorem była firma Sequoia Capital, która ma swoje udziały m.in. w Google, Apple, YouTube, PayPal, Zappos czy Yahoo. Pieniądze i kontakty nowego inwestora mogą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości młodego projektu.

Tumblr pozyskuje 30 mln dolarów 1Co ciekawe, działający niespełna od czterech lat Tumblr, który w porównaniu do swojego starszego konkurenta – WordPress’a – ma ok. 10 razy mniej unikalnych użytkowników, ma jednocześnie dwa razy więcej miesięcznych odsłon wszystkich stron (według danych Quantcast WordPress ma ok. 500 mln odwiedzających i 1,4 mld odsłon miesięcznie; Tumblr odpowiednio 50 mln i 3 mld).

W Tumblr pracuje obecnie 16 osób. David Karp, założyciel serwisu, zaskoczony ogromną popularnością swojego projektu poinformował niedawno, że wraz z otwarciem nowego oddziału w Nowym Jorku liczba pracowników wzrośnie o kolejne kilka lub kilkanaście.

Do tej pory serwisowi udało się pozyskać 10 mln dolarów. Z ostatnią rundą finansowania dysponuje więc łącznie ponad 40 mln dolarów. Czy to wystarczy by uniknąć awarii podobnych do tej z początku grudnia?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top