Turystyka w Polsce- raport Travelplanet.pl

Opublikowano: 25 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Travelplanet.pl wspólnie z Wirtualną Polską przeprowadziły badanie klientów dokonujących zakupu wyjazdów urlopowo-wakacyjnych za pośrednictwem internetu.

Wśród badanych osób najwięcej wycieczek zakupiły osoby pochodzące z Warszawy, było to blisko 1/3 wszystkich zakupionych wycieczek za pośrednictwem Travelplanet.pl oraz Wirtualnej Polski.

Najchętniej odwiedzanymi przez internautów z Polski są kraje wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Od dłuższego już czasu największą popularnością cieszy się Grecja, a w szczególności wyspy Kreta i Rodos.

Natomiast najczęściej wybieranym sposobem płatności jest przelew. Kartą kredytową płaciło blisko 20% osób dokonujących rezerwacji. Z pewnością liczba ta mogłaby być jeszcze większa, ale zbyt duże prowizje za tego typu transakcje, przy dużych wartościach rezerwowanych wycieczek, często powodują wybieranie jednak przelewu.

Pełen raport do pobrania w dziale Download

Sylwester KozakTurystyka w Polsce- raport Travelplanet.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.