Twitter był zainteresowany przejęciem Instagram

Opublikowano: 17 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Przed ogłoszeniem miliardowego przejęcia przez Facebooka, twórcy Instagram mieli dogadać się z Twitterem. A to może oznaczać duże problemy dla serwisu fotograficznego.

Twitter był zainteresowany przejęciem Instagram 1Przypomnijmy: w kwietniu Facebook wyłożył 1 mld dolarów na zakup zdjęciowej aplikacji Instagram. O tak wartościowej transakcji pisaliśmy także w kontekście internetowej bańki.

New York Times donosi teraz, że twórcy Instagram zanim sprzedali swój serwis Facebookowi, mieli dogadać się z Twitterem. Kwota sprzedaży miała być jednak niższa – 525 mln dolarów. Kevin Systrom, szef Instagram, miał odwołać ustną umowę. Być może w dużej mierze to tłumaczy ostatnią niechęć obu serwisów.

Problem może być jednak poważniejszy. Systrom wielokrotnie przekonywał, że oferta Facebooka była jedyną, jaką otrzymał. Jeśli kwestia umowy z Twitterem się potwierdzi – wszystkie strony odmawiają komentarza w tej sprawie – oznaczać to może spore problemy dla Instragram. Inwestorzy serwisu mogą odnieść wrażenie, że nie do końca działano w ich najlepszym interesie, nie dając Twitterowi szansy na złożenie kontroferty. Czy transakcja zostanie zakwestionowana i strony sporu spotkają się w sądzie? Będziemy o tym informować.

Dawid ZarazińskiTwitter był zainteresowany przejęciem Instagram

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.