Twitter był zainteresowany przejęciem Instagram

Przed ogłoszeniem miliardowego przejęcia przez Facebooka, twórcy Instagram mieli dogadać się z Twitterem. A to może oznaczać duże problemy dla serwisu fotograficznego.

Twitter był zainteresowany przejęciem Instagram 1Przypomnijmy: w kwietniu Facebook wyłożył 1 mld dolarów na zakup zdjęciowej aplikacji Instagram. O tak wartościowej transakcji pisaliśmy także w kontekście internetowej bańki.

New York Times donosi teraz, że twórcy Instagram zanim sprzedali swój serwis Facebookowi, mieli dogadać się z Twitterem. Kwota sprzedaży miała być jednak niższa – 525 mln dolarów. Kevin Systrom, szef Instagram, miał odwołać ustną umowę. Być może w dużej mierze to tłumaczy ostatnią niechęć obu serwisów.

Problem może być jednak poważniejszy. Systrom wielokrotnie przekonywał, że oferta Facebooka była jedyną, jaką otrzymał. Jeśli kwestia umowy z Twitterem się potwierdzi – wszystkie strony odmawiają komentarza w tej sprawie – oznaczać to może spore problemy dla Instragram. Inwestorzy serwisu mogą odnieść wrażenie, że nie do końca działano w ich najlepszym interesie, nie dając Twitterowi szansy na złożenie kontroferty. Czy transakcja zostanie zakwestionowana i strony sporu spotkają się w sądzie? Będziemy o tym informować.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry