Twórca Google: będę miał chorobę Parkinsona

Jeden z założycieli Google, Sergey Brin, uruchomił w czwartek prywatnego bloga. Na wstępie przyznał, że najprawdopodobniej zapadnie na chorobę Parkinsona.

Pierwszy wpis w dostępnym pod adresem http://too.blogspot.com e-dzienniku był raczej mało poważny. Autor wyjaśnił skąd wzięła się nazwa jego bloga i kategorycznie stwierdził, że będzie pisał tu wyłącznie o sprawach niezwiązanych z Google.

W drugim poście było już mniej wesoło. Brin opisał działalność start-upu 23andMe, który zajmuje się badaniami nad chorobą Parkinsona. Menedżer przyznał, że w trakcie prac wyszła u niego na jaw mutacja genu G2019S, który odpowiada za zwiększoną zapadalność.

Brin przyznał, że szansa na zachorowanie na Parkinsona wynosi u niego 20-80%. Jednocześnie stwierdził: Dzięki przeprowadzonym badaniom wiem, co powinienem robić, aby zmniejszyć ryzyko. Dodatkowo eksperci będą cały czas nadzorować mój stan zdrowia – być może dzięki temu opracują metodę leczenia czy wczesnego wykrywania dolegliwości, co pomoże innym ludziom.

Sergey Brin urodził się w 1973 roku w Moskwie. W 1998 razem z Larrym Pagem założył firmę Google. W 2007 ożenił się z Anne Wojcicki, absolwentką biotechnologii na Uniwersytecie Yale.

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry