Twórca Netscape'a wejdzie do zarządu Facebooka

Opublikowano: 30 czerwca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Marc Andreessen to żywa legenda świata internetu – człowiek, który stworzył firmę Netscape, były dyrektor technologiczny AOL. Teraz dołączył do zarządu Facebooka, gdzie zasiądzie obok Marka Zuckerberga, Petera Thiela i Jima Breyera.

Pierwsze spekulacje na temat przejścia Andreessena do Facebooka pojawiły się miesiąc temu w blogu Boomtown. W niedzielę informację tę potwierdził Mike Arrington z TechCruncha. Powołał się na nieoficjalne, ale „pewne” dane dostarczone przez dwa niezależne źródła w Facebooku. Zdaniem informatorów Arringtona firma formalnie ogłosi wejście Andreessena do zarządu w nadchodzącym tygodniu.

Decyzja ta jest o tyle ciekawa, że twórca Netscape’a pracuje obecnie nad społecznościowym projektem Ning, który jest jednym z bezpośrednich konkurentów witryny zarządzanej przez Marka Zuckerberga. Z drugiej strony młody twórca Facebooka traktuje swojego starszego kolegę po fachu jak mentora. Dlatego chyba udział Andreessena w zarządzie będzie miał przede wszystkim charakter prestiżowy.

Formalnie Facebook powinien być kierowany przez pięć osób. Zuckerbergowi przypadają trzy, ale obsadzone jest tylko jedno – przez niego samego. Z pozostałych dwóch jedno zajmie Andreessen (wolne od czasu odejścia Seana Parkera w 2005), drugie nadal pozostanie puste.

Andreessen dołącza do zarządu Facebooka w ważnym momencie. Witryna właśnie prześcignęła MySpace i stała się najpopularniejszą społecznością na świecie.

Źródło: TechCrunch

Wojtek WowraTwórca Netscape'a wejdzie do zarządu Facebooka

Podziel się!

O autorze

wojtek