Twórca Netscape'a wejdzie do zarządu Facebooka

Marc Andreessen to żywa legenda świata internetu – człowiek, który stworzył firmę Netscape, były dyrektor technologiczny AOL. Teraz dołączył do zarządu Facebooka, gdzie zasiądzie obok Marka Zuckerberga, Petera Thiela i Jima Breyera.

Pierwsze spekulacje na temat przejścia Andreessena do Facebooka pojawiły się miesiąc temu w blogu Boomtown. W niedzielę informację tę potwierdził Mike Arrington z TechCruncha. Powołał się na nieoficjalne, ale “pewne” dane dostarczone przez dwa niezależne źródła w Facebooku. Zdaniem informatorów Arringtona firma formalnie ogłosi wejście Andreessena do zarządu w nadchodzącym tygodniu.

Decyzja ta jest o tyle ciekawa, że twórca Netscape’a pracuje obecnie nad społecznościowym projektem Ning, który jest jednym z bezpośrednich konkurentów witryny zarządzanej przez Marka Zuckerberga. Z drugiej strony młody twórca Facebooka traktuje swojego starszego kolegę po fachu jak mentora. Dlatego chyba udział Andreessena w zarządzie będzie miał przede wszystkim charakter prestiżowy.

Formalnie Facebook powinien być kierowany przez pięć osób. Zuckerbergowi przypadają trzy, ale obsadzone jest tylko jedno – przez niego samego. Z pozostałych dwóch jedno zajmie Andreessen (wolne od czasu odejścia Seana Parkera w 2005), drugie nadal pozostanie puste.

Andreessen dołącza do zarządu Facebooka w ważnym momencie. Witryna właśnie prześcignęła MySpace i stała się najpopularniejszą społecznością na świecie.

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry