Twórca YouTube inwestuje w Formułę 1

Chad Hurley, współtwórca i szef YouTube, stanie się głównym sponsorem teamu Formuły 1USGPE (poprzednio US F1) który zadebiutuje w sezonie 2010. Jak przekonuje, praca nad rozwojem drużyny wyścigowej jest bardzo podobna do prowadzenia odnoszącego sukcesy biznesu internetowego.

Twórca YouTube inwestuje w Formułę 1 1To biznesowe aspekty przyciągnęły mnie do US F1 – to jest startup w bardzo podobnej sytuacji, którą miałby w Dolinie Krzemowej – powiedział Hurley w wywiadzie dla Autosportu.

Zdaniem twórcy serwisu z klipami wideo, drużyna Formuły 1 to – podobnie jak w przypadku YouTube, przynajmniej na początku jego działalności – mały zespół, utalentowanych indywidualności, który próbuje się wybić, osiągnąć coś, co inni uznają za niemożliwe. Przekonuje, że właśnie na tej filozofii, odmiennej od tego co znamy ze świata wyścigów, chce budować pozycję swojego teamu.

Hurley jest jednak realistą jeśli chodzi o ramy czasowe. Zapewnia, że zdaje sobie sprawę z tego, że sukces drużyny wyścigowej to kwestia dłuższej perspektywy. Nie chce jednak traktować tego wyzwania jak zwykłej zabawy liczbami.

Chcemy stanąć do walki. Wiem, że konkurencja jest spora i kilka najbliższych lat będzie pracą nad zespołem i samochodami, by mogły być współzawodniczyć na równym poziomie, ale to właśnie nasz cel – powiedział Hurley.

Szef YouTube chce wykorzystać swoje doświadczenie z Krzemowej Doliny. Chce pomóc nowej drużynie w pozyskiwaniu sponsorów, utrzymywaniu biznesowych relacji i wprowadzaniu nowych technologii. I kto jak kto, ale ma on do tego odpowiednie kwalifikacje.

Formuła 1 to bardzo trudny i ekstremalnie kosztowny biznes. Hurley ma jednak pieniądze i jest dostatecznie młody by móc inwestować, gdzie mu się podoba, zgodnie z własnymi pasjami. I kto wiem, czy nie będzie to kluczem do jego sukcesu? Może za kilka lat zobaczymy Roberta Kubicę z logo YouTube na kombinezonie?…

Fotka z serwisu startup2startup.com

admagazine.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top