Twórcy YouTube kupują Delicious

Opublikowano: 27 kwietnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Przyszłość Delicious rysuje się w nieco jaśniejszych barwach. Firma Yahoo sprzedała projekt założycielom YouTube, którzy włączą go do swojej nowej firmy o nazwie AVOS.

Twórcy YouTube kupują Delicious 1Chad Hurley oraz Steve Chen stali się nowymi właścicielami Delicious. Zapowiadają, że dane użytkowników będą zachowane, a nowy zespół serwisu ma dodawać kolejne funkcje i dbać o jego dalszy rozwój. Yahoo sugeruje natomiast by użytkownicy zalogowali się na swoje konta i zgodzili się na przeniesienie zakładek do nowego właściciela. Transfer ma zakończyć się w lipcu.

O sprzedaży Delicious mówi się od połowy grudnia ubiegłego roku, kiedy to dotychczasowy właściciel serwisu, Yahoo, przedstawił plany reorganizacji. Jednym z elementów nowej strategii było zaprzestanie rozwijania serwisu do kolekcjonowania internetowych zakładek.

Yahoo kupiło Delicious pod koniec 2005 roku za ok. 10-15 mln dolarów. Szczegóły finansowe zakupu przez AVOS nie zostały podane. W połowie marca pojawiły się jednak głosy, że Yahoo jest gotowa sprzedać projekt nawet za milion dolarów.

Dawid ZarazińskiTwórcy YouTube kupują Delicious

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.