Twórcy YouTube kupują Delicious

Przyszłość Delicious rysuje się w nieco jaśniejszych barwach. Firma Yahoo sprzedała projekt założycielom YouTube, którzy włączą go do swojej nowej firmy o nazwie AVOS.

Twórcy YouTube kupują Delicious 1Chad Hurley oraz Steve Chen stali się nowymi właścicielami Delicious. Zapowiadają, że dane użytkowników będą zachowane, a nowy zespół serwisu ma dodawać kolejne funkcje i dbać o jego dalszy rozwój. Yahoo sugeruje natomiast by użytkownicy zalogowali się na swoje konta i zgodzili się na przeniesienie zakładek do nowego właściciela. Transfer ma zakończyć się w lipcu.

O sprzedaży Delicious mówi się od połowy grudnia ubiegłego roku, kiedy to dotychczasowy właściciel serwisu, Yahoo, przedstawił plany reorganizacji. Jednym z elementów nowej strategii było zaprzestanie rozwijania serwisu do kolekcjonowania internetowych zakładek.

Yahoo kupiło Delicious pod koniec 2005 roku za ok. 10-15 mln dolarów. Szczegóły finansowe zakupu przez AVOS nie zostały podane. W połowie marca pojawiły się jednak głosy, że Yahoo jest gotowa sprzedać projekt nawet za milion dolarów.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry