Ubezpieczeniaonline.pl sprzedaje polisy przez Allegro

W styczniu 2009 roku portal Ubezpieczeniaonline.pl wystawił na aukcji internetowej Allegro pierwsze polisy ubezpieczeniowe. Na początek licytować można ofertę ubezpieczenia na narty i snowboard oraz stronę internetową dla pośrednika ubezpieczeniowego. W ten sposób Ubezpieczeniaonline.pl jest pierwszym portalem ubezpieczeniowym w Polsce, który wykorzystuje aukcje internetowe jako nowy kanał dotarcia do klientów.

Ubezpieczeniaonline.pl to portal internetowy, który od ponad dwóch lat sprzedaje ubezpieczenia przez Internet. Firma stale poszerza swoją działalność, zaprasza do współpracy coraz to większe firmy ubezpieczeniowe i wykorzystuje różne formy dotarcia do klientów.

W styczniu 2009 roku nasi specjaliści od sprzedaży postanowili przetestować kolejny kanał sprzedaży, jakim jest platforma aukcyjna – mówi Magdalena Vogt-Komorowska, wiceprezes Ubezpieczeniaonline.pl – Debiut serwisu Ubezpieczeniaonline.pl w serwisie aukcyjnym Allegro.pl to nowość w polskiej sprzedaży ubezpieczeń przez Internet. Dotychczas żadna z firm ubezpieczeniowych, ani żaden internetowy sprzedawca polis na naszym rynku nie zdecydował się na taką formę dystrybucji – dodaje.

Jako pierwsza na Allegro została wystawiona oferta przygotowana specjalnie na sezon zimowy – ubezpieczenie na narty i snowboard.

Jest to ubezpieczenie adresowane do miłośników białego szaleństwa. Oferta znajduje się obecnie w kilku kategoriach związanych ze sportem, sprzętem oraz wyjazdami narciarskimi. Adresujemy ją do Allegrowiczów przygotowujących się do wyjazdu w góry na narty lub snowboard. Dostępne są zarówno polisy na 1 dzień, jak również na dwa tygodnie na wyjazd narciarski, do Polski oraz za granicę. Ofertę każdy użytkownik może dostosować do swoich potrzeb.- Posiłkując się doświadczeniami z poprzedniego roku, staraliśmy się połączyć niezbędny zakres ubezpieczenia oraz przystępną cenę z łatwością i szybkością zakupu polisy on-line. – mówi Zofia Dmochowska, autorka oferty sezonowej na www.ubezpieczeniaonline.pl.

Kontakt z klientami przez serwis Allegro specjaliści Ubezpieczeniaonline.pl rozpoczęli od ubezpieczeń o prostej konstrukcji i dość niskiej składce ubezpieczeniowej. Te warunki spełniają polisy turystyczne, które już od dawna są sprzedawane w Polsce przez Internet.

Rozpoczęliśmy od oferty na sezon zimowy. W najbliższym czasie planujemy dodanie kolejnych aukcji, m.in. ubezpieczenia mieszkań i domów pod kredyt i nie tylko, a także prostych ubezpieczeń na życie. Będziemy promować kolejne produkty, które z powodzeniem sprzedają się przy wykorzystaniu internetowego kanału sprzedaży – tłumaczy Magdalena Vogt-Komorowska.

Na Allegro wystawiona została też strona internetowa dla agenta ubezpieczeniowego – najnowszy pomysł Ubezpieczeniaonline.pl, który umożliwia  kontakt Internauty z pośrednikiem ubezpieczeniowym.

Obecnie trudno znaleźć odnoszącą sukcesy firmę, która nie jest obecna w internecie. Jest to element niezbędny do tego, żeby nawiązywać kontakty z potencjalnymi klientami – mówi Henryk Korulski, szef projektu – Jeśli firma nie ma strony internetowej, traci okazję do wykorzystania najlepszej i najskuteczniejszej metody nawiązywania kontaktów marketingowych. Dzięki stronie www, agent ubezpieczeniowy może wystąpić w roli eksperta, strona  buduje jego markę, pozwala dotrzeć do klientów, zwiększając tym samym rynek dotarcia jego oferty, która jest dostępna przez  24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – dodaje Korulski.

Wszystkie aukcje wystawione są po stałej cenie w opcji „Kup teraz”. Aby kupić interesujące nas ubezpieczenie należy kliknąć przycisk „Kup teraz” na stronie produktu. Aby sfinalizować zakup, należy przygotować dane do ubezpieczenia (dowód osobisty lub dane ubezpieczonego wraz z numerem  PESEL) i kliknąć w link podany w e-mailu. System przeprowadzi nas krok po kroku przez całą procedurę. Za polisę płaci się przelewem z konta internetowego lub realizując wydruk przelewu.

W efekcie na adres mailowy otrzymujemy polisę ubezpieczeniową, którą należy wydrukować i zabrać ze sobą na wyjazd. Osoby wyjeżdżające za granicę otrzymają dodatkowo potwierdzenie zakupu polisy sms-em wraz z numerami telefonu do centrum alarmowego, które należy poinformować w razie wypadku.

Proces zakupu strony internetowej dla Agenta przebiega jeszcze prościej. Po kliknięciu „KUP TERAZ”, wystarczy wypełnić krótki formularz zamówienia. Już od następnego dnia można się cieszyć własną stroną WWW.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top