Umowa Monetto.pl z Krajowym Rejestrem Długów

Monetto.pl podpisało umowę o współpracy z Krajowym Rejestrem Długów (KRD) oraz porozumienie z wrocławską firmą windykacyjną Kaczmarski Inkasso. Dzięki temu Monetto.pl ma być najbezpieczniejszym serwisem typu social lending w Polsce.

Umowa z KRD daje Monetto.pl dostęp do ogromnej bazy danych zawierającej informacje o osobach, które nie uregulowały w terminie należności względem np. operatorów telefonicznych (m.in. TP SA, Era, Orange), banków komercyjnych i spółdzielczych, Kasy Krajowej SKOK, firmy Provident, firm ubezpieczeniowych, spółdzielni mieszkaniowych, zakładów energetycznych i gazowniczych, telewizji cyfrowych, PKP, przewoźników komunikacji miejskiej. – Możemy dzięki temu skutecznie weryfikować potencjalnych pożyczkobiorców i dbać o bezpieczeństwo naszych użytkowników – mówi Łukasz Banach, prezes Zarządu spółki Prender, twórcy Monetto.pl . – Nie jest to jednak ostatni mechanizm zabezpieczający jaki wprowadzamy. W najbliższym czasie zaprezentujemy kolejne rozwiązania – dodaje.

Dzięki współpracy z KRD Monetto.pl chce także wyeliminować możliwość posługiwania się dokumentami podrobionymi bądź skradzionymi. Ma ona jednak przynieść również korzyści dla przyszłych pożyczkobiorców, którzy będą mogli uzyskać informacje o swoich zobowiązaniach.

– Od początku swojej działalności staramy się pomagać w prowadzeniu bezpiecznej działalności gospodarczej wszystkim uczciwym przedsiębiorcom, taka wszak była idea powołania do życia Krajowego Rejestru Długów. Monetto.pl jest nowatorskim rozwiązaniem w Polsce, działającym podobnie jak Krajowy Rejestr Długów w oparciu o Internet. Nasza współpraca jest więc oczywista – mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

Twórcy serwisu przewidują, że system zabezpieczeń i weryfikacji danych spowoduje, że liczba niespłaconych pożyczek uda się utrzymać na poziomie porównywalnym do brytyjskiej Zopy. Użytkownicy tego brytyjskiego serwisu social lending w 2007 roku nie spłacili jedynie 0.1 % zaciągniętych pożyczek.

Jeżeli pożyczkobiorca będzie miał problemy ze ściągnięciem długu, będzie mógł skorzystać z oferty partnerskiej firmy windykacyjnej. Na mocy porozumienia zawartego z Monetto.pl, firma Kaczmarski Inkasso będzie obsługiwać użytkowników serwisu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Nie będą oni np. musieli dokonywać jakichkolwiek opłat wstępnych. – Udostępnimy użytkownikom jasny i uczciwy system rozliczeń z opłatami jedynie za faktycznie odzyskane środki – komentuje Łukasz Banach. Wszelkie operacje i rozliczenia oraz postępowanie windykacyjne, odbywać się będzią bez konieczności aktywnego zaangażowania stron. Dodatkowo treść porozumienia przewiduje, że Monetto.pl będzie monitorować terminowość spłat. Twórcy serwisu chcą w ten sposób odciążyć pożyczkodawców oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa i przejrzystości całego serwisu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry