Usługa click&collect – zobacz, na czym polega i dlaczego warto z niej korzystać

Click&Collet to rodzaj usługi, w której dokonuje się zakupu w sklepie online, a towar odbiera w specjalnym punkcie. Zalety tego rozwiązania są różnorakie. Choć wszędzie usługa polega na tym samym, sklepy mają inne sposoby na dostawę zakupów tą metodą. Czym różnią się od siebie i dlaczego warto z nich skorzystać?

usluga-clickcollect-–-zobacz-na-czym-polega-i-dlaczego-warto-z-niej-korzystacKorzyści z click’n’collect

Podczas zakupów w sklepie online, towar dostarczany jest najczęściej za pośrednictwem kuriera lub poczty. W pierwszym przypadku można umówić się na jego odbiór o dogodnej dla nas porze, natomiast w drugiej trzeba po prostu cierpliwie czekać na dostawę. Niezależnie od wybranego rozwiązania, aby odebrać przesyłkę, należy przebywać w domu o konkretnej porze lub umawiać się na inny termin odbioru, co z różnych przyczyn losowych może być mocno utrudnione.

Tymczasem Click&collect pozwala odebrać towar w dowolnym momencie, na przykład wracając z pracy lub idąc na spacer, itp. Ponadto, rozwiązanie to pozwala uniknąć niepotrzebnej straty czasu związanej z czekaniem na obsługę – towar jest gotowy i (najczęściej) opłacony już w momencie zakupu. Sprzedaż takimi metodami prowadzą zarówno mniejsze sklepy online, jak też duże markety.

Gdzie odebrać click&collect?

Odbiór zakupów w tym systemie jest możliwy w wielu różnych miejscach, między innymi w punktach odbioru znajdujących się w placówce sieci (np. wspomnianego Carrefoura), paczkomatach na stacjach paliw, w sklepach i punktach partnerskich czy urządzeniach samoobsługowych, ustawionych w różnych punktach miasta.

System umożliwia także wygodne odbieranie zakupów spożywczych bez obaw o ich jakość nawet w upalne miesiące. Problem ten został skutecznie rozwiązany przez wprowadzenie skrytek z regulowaną temperaturą wnętrza, która jest dostosowywana do znajdującego się w środku towaru. Dzięki temu mamy pewność, że np. mleko czy kefir nie zepsują na skutek upału panującego na zewnątrz – z pewnością wyjmiemy je ze skrytki w idealnym stanie.

Metody odbierania zamówień

Na rynku znajdują się obecnie paczkomaty wielu firm. Sporą siecią dysponują firmy pocztowe – jak Poczta Polska i InPost, które dostarczają zakupy z Allegro i innych serwisów aukcyjnych. Obsługują one wielu sprzedawców. Wspomniane wcześniej duże handlowe sieci mają swoje placówki. Zamawiając na przykład w sklepie https://www.ecarrefour.pl/, można wybrać opcję odbioru zakupów w wybranym przez siebie markecie firmy.

Poza wygodą, daje to także możliwość regulacji płatności przy odbiorze, która zwalnia nas z konieczności dokonywania przelewu, czy też płatności przy użyciu karty bezpośrednio w momencie składania zamówienia. Warto jednak zauważyć, że click&collect nie jest dostępny wszędzie.

Bez problemu skorzystać z niego mogą mieszkańcy największych polskich miast, jednak w przypadku mniejszych miejscowości nie zawsze jest to możliwe. Na stronie każdej firmy prowadzącej sprzedaż tego typu jest dostępna lista punktów, w których można odbierać zamówienia, warto więc sprawdzić ich lokalizację jeszcze przed zakupem. Jeśli nie ma takiego punktu w pobliżu miejsca zamieszkania, pozostaje kurier lub przesyłka pocztą.

Na szczęście branża handlu internetowego rozwija się bardzo dynamicznie i coraz więcej paczkomatów pojawia się także w mniejszych miastach na terenie całego kraju, dzięki czemu można się spodziewać, że sieć dostępnych punktów w niedługim czasie obejmie większość miejscowości.

Click&collect to wygodne rozwiązanie, które uniezależnia człowieka od poczty czy kuriera i konieczności żmudnego oczekiwania na dostawę, dlatego też warto podczas kolejnych zakupów rozważyć możliwość skorzystania z tego rozwiązania.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Konkurs Dyrektor e-Commerce Roku
30.06.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry