Valve wchodzi w sprzęt

Opublikowano: 4 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Valve potwierdziła swoje zaangażowanie w prace nad sprzętem komputerowym. Czy powstanie realna konkurencja dla platform PC i konsol?

Valve wchodzi w sprzęt 1W marcu informowaliśmy o spekulacjach dotyczących możliwości wejścia firmy Valve  na rynek sprzętu. Zajmująca się oprogramowaniem spółka (wyprodukowała m.in. serię gier Half-Life czy Portal) pracować miała nad Steam Box, konsolą do gier, której sercem byłaby platforma Steam.

Spekulacje te niejako się teraz potwierdziły. Na firmowych stronach pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisko „industrial designer”. Najciekawiej przedstawia się fragment opisujący obecną branżę elektronicznej rozrywki.

Valve tradycyjnie jest firmą związaną z oprogramowaniem. Otwarte platformy jak PC i Mac są dla nas ważne, bo pozwoliły nam i naszym partnerom stworzyć silną i bezpośrednią relację z klientami. Jesteśmy jednak sfrustrowani brakiem innowacji w dziedzinie sprzętu komputerowego, postanowiliśmy więc działać. Nawet niewielkie rozwiązania, klawiatura czy mysz, nie zmieniły się w zasadzie od lat. Na rynku jest prawdziwa próżnia i okazje do stworzenia zniewalającego doświadczenia dla użytkownika są przeoczane.

Bez wątpienia powyższy cytat wskazuje na drogę, którą chce pójść Valve. Firma nie zdradza jednak żadnych szczegółów. Nie wiemy więc czy zamierza wejść na rynek sprzętu PC, konsol czy czegoś zupełnie innego. Z pewnością jednak ma szansę na wywołanie twórczego zamieszania na nieco apatycznym rynku sprzętu.

Dawid ZarazińskiValve wchodzi w sprzęt

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.