VERITAS Software obchodzi 5 lat współpracy z systemem Linux

Już od pięciu lat VERITAS Software Corporation (Nasdaq: VRTS) udostępnia własne oprogramowanie dla systemu Linux. Od czasu pierwszego wydania aplikacji VERITAS NetBackup dla Linuksa w 1999 r., firma umożliwiła tysiącom klientów właściwe wdrożenie efektywnych kosztowo rozwiązań dla systemu Linux w systemach informatycznych. VERITAS oferuje pełny zakres oprogramowania do zarządzania pamięciami masowymi, zapewniania dostępności, ochrony danych, zarządzania wydajnością aplikacji i automatyzacją dla systemu Linux.

Prognoza IDC „Środowiska operacyjne na świecie w latach 2004-2008: Windows i Linux nadal w natarciu” przewiduje ciągły wzrost przychodów ze środowiska operacyjnego Linux o średnio 20,2% rocznie w latach 2004-2008. Oznacza to, że Linux jest najszybciej rozwijającym się środowiskiem operacyjnym.

„W 1997 roku IDC prognozowała, że Linux włączy się do głównego nurtu wszystkich światowych rynków około roku 2005”, powiedział Dan Kusnetzky, wiceprezes IDC ds. badań nad oprogramowaniem systemowym. „Nasze aktualne badania wskazują, że ta prognoza sprawdza się w procesie wprowadzania Linuksa. Chociaż do jego sukcesu przyczynia się wiele czynników, największe znaczenie w rozwoju systemu ma wciąż rosnące wsparcie dostawców oprogramowania, takich jak VERITAS”.

„Od 1999 roku, kiedy wprowadziliśmy ofertę oprogramowania NetBackup dla Linuksa i VERITAS Foundation Suite w 2001 r., nasze rozwiązania bardzo się rozwinęły,” powiedział Mark Bregman, wiceprezes VERITAS Software ds. produktów. „Od tego czasu dostarczamy Klientom porównywalny z systemem UNIX zakres funkcji dla systemu Linux w ofercie oprogramowania do zarządzania pamięciami masowymi, ochrony danych i zapewnienia wysokiej dostępności. Dzięki temu klienci mogą wykorzystywać zalety kosztowe systemu Linux, tworząc podstawy udostępniania mocy obliczeniowych. Jest to model przetwarzania, który umożliwia działom IT dostosowanie się do potrzeb biznesowych”.

http://www.veritas.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry