Virtualo: pół tysiąca tytułów na Kindle i aplikacja na Androida

Baza tytułów Virtualo na popularny czytnik Kindle wynosi już ponad pół tysiąca i w najbliższym czasie wzrośnie do tysiąca. Dostępna jest też aplikacja na Androida.

Według szacunków w Polsce jest od 30 do 60 tysięcy sztuk czytników Kindle. Baza tytułów Virtualo to już teraz pół tysiąca tytułów, zawiera głównie bestsellery i najczęściej poszukiwane tytuły z kilku ostatnich miesięcy. Na konwersję do formatu MOBI zdecydowało się już dwanaście dużych polskich wydawnictw.

Ebooki w formacie MOBI to odpowiedź na sygnały zgłaszane nam od kilku miesięcy przez naszych Klientów, którzy mają czytnik Kindle i do tej pory nie mieli dostępu do naszej oferty – mówi Robert Rybski, Prezes Virtualo.

Virtualo: pół tysiąca tytułów na Kindle i aplikacja na Androida 1Dodanie nowego formatu nie jest jedyną nowością, już siedem wydawnictw (m.in. Świat Książki, W.A.B., Zysk i Ska, G+J i Drzewo Babel) zdecydowało się na sprzedaż ebooków w formacie EPUB zabezpieczonych watermarkiem rezygnując z Adobe DRM.

Na Kindle’u przeczytać można bestsellery i najlepsze tytuły ostatnich miesięcy m.in. kryminały Larssona (Czarna Owca), „Mapę i terytorium” (W.A.B.) czy biografię Steve’a Jobsa (Insignis). Dostępne są również tytuły Stasiuka, Szczygła, ebooki Kinga (Albatros), „Gra o tron” (Zysk i Ska), nowość Paulo Coelho „Alef” (Drzewo Babel), oraz tytuły Pilipiuka i Piekary (Fabryka Słów).  I wiele innych. Kupowanie formatu MOBI na Virtualo.pl jest wygodniejsze dzięki nowej opcji wysyłania.

To nie koniec nowości, do Android Market trafiła właśnie aplikacja Virtualo na Androida. Od tej pory posiadacze smartphone’ów i tabletów takich jak Samsung, HTC, LG, Toshiba czy Sony Ericsson będą mieli dostęp do swojej biblioteki poprzez czytnik z ośmioma bezpłatnymi tytułami na start.

Pracujemy nad uruchomieniem księgarni na urządzenia mobilne, która będzie połączona z aplikacją na Androida i będzie również dostępna przez przeglądarki internetowe – mówi Mariusz Prema, Dyrektor IT w Virtualo.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry