Vitalia.pl – pierwszy interaktywny serwis dietetyczny

Serwis Vitalia.pl to propozycja skierowana do osób szukających skutecznej i dopasowanej do indywidualnych potrzeb diety. To również serwis dla osób ceniących zdrowy styl życia i odżywiania. Użytkownik znajdzie w nim wszystko czego potrzebuje, żeby zadbać o zdrowie i figurę. Zindywidualizowane diety uwzględniają m. in. preferencje kulinarne użytkownika, ewentualne przeciwwskazania zdrowotne oraz tryb życia. Dzięki temu plany diet oferowane przez serwis skutecznie i bezpiecznie pomagają redukować nadwagę lub utrzymać wagę prawidłową. Nie wymagają też stosowania dodatkowych preparatów wspomagających proces odchudzania.

Sercem serwisu jest zespół dietetyków, którzy wraz z programistami Agencji e-biznes Symetria (autora projektu) stworzyli innowacyjny, autorski system ekspercki. Od ponad roku zespół Vitalii aktualizuje system o dane empiryczne zebrane w trakcie badań i testów własnych, wyniki najnowszych badań prowadzonych w Polsce i na świecie, półprodukty i produkty spożywcze pojawiające się polskim rynku i wiele innych. Tak rozbudowany system, zawierający mnóstwo użytecznych danych stanowi podstawę pracy zespołu dietetyków serwisu. Dzięki niemu mogą analizować preferencje żywieniowe użytkowników i uwzględniać je w budowanych planach diet. Na bieżąco też monitorują postępy swoich podopiecznych.

Dominik Golenia, dyrektor operacyjny Vitalia.pl i pomysłodawca projektu zapewnia: 'Zaoferowaliśmy polskim Internautom usługi, jakich do tej pory nikt w Polsce nie udostępniał. Tak innowacyjnego systemu, łączącego najnowsze technologie oraz tradycyjną wiedzę specjalistyczną z zakresu dietetyki nie ma żaden inny polski serwis o podobnym profilu. Zaproponowaliśmy rozwiązania, które od lat z powodzeniem funkcjonują w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach Europy Zachodniej. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem użytkowników dlatego, że oferują skuteczne programy dietetyczne za rozsądną cenę.’

Korzystanie z platformy Vitalia.pl jest wygodniejsze i znacznie tańsze, niż korzystanie z porad dietetyków w poradniach tradycyjnych. Użytkownik otrzymuje dzienne i tygodniowe plany posiłków, przepisy ich wykonania, tygodniowe listy zakupów obejmujące wszystkie produkty niezbędne do przygotowania zaplanowanych dań. Może też wymieniać potrawy na inne, stosować gotowe produkty i półprodukty, dopasować stopień skomplikowania przygotowywanych potraw do swojego stylu życia, uwzględnić w diecie przeciwwskazania zdrowotne, np. cukrzyca.

Użytkownik serwisu Vitalia.pl ma do dyspozycji również wiele dodatkowych narzędzi wspomagających proces odchudzania, m.in.: specjalistyczne forum, artykuły, wsparcie konsultantów i innych użytkowników, unikalne kalkulatory, dostęp do innowacyjnych programów motywacyjnych, cotygodniową gazetkę Vitalii. I najważniejsze – stały nadzór dietetyków monitorujących wraz z użytkownikiem jego postępy i wprowadzających na bieżąco korekty do planu diety.

Osobom zmuszonym do pewnych ograniczeń żywieniowych serwis proponuje diety specjalistyczne, dzięki którym mogą urozmaicać swoje codzienne menu bez narażania się na złe samopoczucie. Do najciekawszych programów dietetycznych Vitalia.pl na pewno można zaliczyć plany dietetyczne dla osób z dolegliwościami cukrzycowymi czy dla kobiet ciężarnych i karmiących. Nie zapomniano też o osobach unikających mięs i produktów pochodnych – serwis proponuje kilka wariantów i typów diet wegetariańskich.

Oprócz planów diet odchudzających i specjalistycznych dietetycy Vitalia opracowali programy dietetyczne, których celem jest profilaktyka chorób serca, np. diety korzystnie wpływające na układ krążenia, lub pozwalając również kontrolować poziom cholesterolu.

Badania wskazują, że aż 49% dorosłych Polek i 58% mężczyzn ma nadwagę, 20% mężczyzn i 30% kobiet jest otyłych. Problem otyłości – jako groźnej przede wszystkim ze względu na skutki choroby cywilizacyjnej, nie dotyczy jedynie dorosłych Polaków. Otyłość lub nadwagę ma ponad 13,1%. dziewcząt i 11,9 %. chłopców w wieku 9 lat. Zdaniem specjalistów, jeśli nic nie zmieni tych tendencji, w ciągu najbliższych dziesięciu lat choroby serca dotkną ponad pól miliona Polaków w wieku od 30 do 70 lat. Kolejne pół miliona uznaje się za zagrożonych udarem mózgu.

Autorzy projektu są otwarci i zachęcają do współpracy wszystkich, których interesuje tematyka diet, profilaktyką otyłości i jej następstw oraz promocją zdrowego stylu życia i odżywiania.

Sprzedażą reklam w serwisie Vitalia.pl zajmuje się największa polska sieć reklamowa – Ad.net S.A.

http://www.Vitalia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top