W weekend Złote Myśli znikają z Internetu

W piątek, 7. listopada, ok. godz. 23.00 strona www Wydawnictwa Złote Myśli przestanie być dostępna dla użytkowników. Strona przenoszona jest na serwery w Polsce, co ma zapewnić Klientom szybszy i stabilny dostęp do oferty. Złote Myśli, już na rodzimych serwerach, zaistnieją na nowo w poniedziałek rano.

Dziedzina e-zakupów niesamowicie szybko się rozrasta, dlatego rzadkością jest spotkać renomowaną firmę, o której nie znajdziemy informacji w Internecie. Ale, aby w Internecie istnieć dobrze, potrzeba – oprócz zorientowania na klienta – także odpowiedniego zaplecza technicznego. A takim są na przykład nowoczesne, szybkie serwery.

Wydawnictwo Złote Myśli korzysta obecnie z serwerów firmy The Planet, mieszczących się w USA. Jednak już od dawna nosiło się z zamiarem migracji danych na serwery w Polsce. Dział Techniczny Złotych Myśli prowadził prace nad jak najszybszym generowaniem strony na serwerach. Zauważono, że pomimo tego iż każda strona generowała się w czasie poniżej 1 sekundy, to niektórzy klienci narzekali na wolne działanie serwisu. Szukano przyczyny. Marcin Kądziołka, Prezes Wydawnictwa, tłumaczy, czym jest to spowodowane: „Dzieje się tak, ponieważ sygnał z Polski musi dotrzeć do naszych serwerów w USA, po czym gotowa strona musi być odesłana do Klienta. Taka operacja może trwać nawet kilka sekund, ponieważ po drodze sygnał przechodził przez wiele węzłów, które znajdują się pomiędzy Klientem a naszą serwerownią. Przenosząc serwery do Polski zmniejszamy ilość takich węzłów, co spowoduje zwiększenie szybkości działania serwisu.”

Nowe serwery to maszyny wieloprocesorowe oparte na technologii Intel Xeon Quad Core z szybkimi dyskami SAS. Będą zlokalizowane w Warszawie, w renomowanej serwerowni Warsaw Data Center, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wszystkich większych dostawców usług telekomunikacyjnych. Dzięki temu każdy Klient korzystający z Internetu powinien mieć bardzo szybki dostęp do serwisu Złotych Myśli, co jest bardzo istotne z punktu widzenia Użytkownika.

Aby dokonać migracji danych, trzeba niestety serwery wyłączyć. Dla jak najszybszego przeprowadzenia zadania dokonano już próbnej migracji. Przebiegła ona pomyślnie, zatem Użytkownicy mogą być pewni, że cała operacja, choć skomplikowana logistycznie, zostanie sprawnie przeprowadzona i w poniedziałek rano serwis już będzie dostępny.

Mateusz Chłodnicki, Wiceprezes Złotych Myśli tak definiuje powody przeniesienia serwerów do Polski, a tym samym korzyści dla użytkowników: „Chcemy, aby nasz serwis i oferta, które zostały docenione przez Money.pl i Wprost w Rankingu e-Commerce, były jeszcze bardziej dostępne dla Klientów, aby strony szybciej się wczytywały, gdyż wiemy jak ważne jest, aby Klient nie musiał czekać nawet paru sekund na załadowanie strony.”

Złote Myśli zajęły 5.miejsce w Rankingu Sklepów Internetowych 2008 w dziedzinie „Książki”, ogłoszonym w ostatni poniedziałek października. Taki wynik, jak widać, zobowiązuje i mobilizuje do wprowadzania zmian i ulepszeń. Spowodowane jest to nie tylko względami ekonomicznymi. Wygoda i szybkość w dostępie informacji od razu przekładają się na wzrost satysfakcji obsługiwanych Klientów, co pomaga ugruntować pozycję na wymagającym rynku wydawniczym.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top